UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід тисне на ОАЕ, щоб країна заблокувала експорт до Росії компонентів для зброї – WSJ

Раніше західні посланці для блокування торгівлі їздили до Туреччини та Казахстану 

Цього тижня посадовці зі США, Великої Британії та Євросоюзу перебувають з візитами в Об'єднаних Арабських Еміратах з метою блокування експорту з цієї країни до Росії чіпів та інших електронних компонентів, що використовуються росіянами для виробництва зброї. Влада країни не приєдналася до антиросійських санкцій, але засуджувала дії Росії проти України при голосуваннях в ООН. Президент ОАЕ Мухаммед бен Зейд Аль Нахайян на початку серпня запропонував провести у Дубаї в листопаді-грудні зустріч російського диктатора Владіміра Путіна та українського президента Володимира Зеленського. 

Західні чиновники намагатимуться переконати владу ОАЕ припинити постачання в Росію товарів подвійного призначення, які можуть використовуватись у війні проти України, повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела у США та Європі, передає «Голос Америки».

Читайте також: Один з найбагатших олігархів Росії планує перенести частину торгівлі до ОАЕ – ЗМІ

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну, ОАЕ продовжують співпрацю й торгівлю з Росією.

За даними WSJ, чиновник ОАЕ запевнив візитерів, що держава стежить за експортом продукції подвійного призначення та перебуває у тісному діалозі з міжнародними партнерами в питанні війни в Україні.

Західні країни стурбовані, що кількість товарів західного виробництва у все більшій кількості потрапляють до Росії в обхід санкцій – через ОАЕ, Китай, Вірменію та інші. Раніше чиновники з питань санкцій зі США, Британії та ЄС відвідували з аналогічними питаннями Туреччину та Казахстан. У липні США запровадили санкції щодо 120 осіб та організацій, які мали відношення до передачі Росії західних технологій. Зокрема йшлося про компоненти для російських крилатих ракет «Калібр» та розвідувальних дронів «Орлан-10».  

Читайте також: ОАЕ нарощують зусилля з протидії відмиванню грошей та економічним злочинам

Нагадаємо, що Об'єднані Арабські Емірати стали ключовим центром торгівлі російським золотом після того, як західні санкції проти Росії перекрили традиційні експортні маршрути. Імпорт золота у 2022 році зріс з 1,3 тонн до 75,7 тонн. Є ризик, що російське золото переплавляється, а потім потрапляє на ринки США та Європи з прихованим походженням.