Туреччина упродовж трьох місяців збільшила експорт до Росії на 46% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Різке зростання експорту викликає у Заходу побоювання щодо поглиблення співпраці між країнами, пише Financial Times.
Турецькі компанії зайняли нішу, що звільнилася після виходу з російського ринку західних компаній. Обсяг турецького експорту до Росії протягом травня-липня становив $2,04 млрд (+642 млн доларів).
У липні 2022 року Туреччина експортувала до Росії товарів на $730 млн, у липні 2021-го – на $417. Зростання на $313 млн стало найбільшим серед країн, які закуповують турецькі товари.
Москва активно купує турецькі овочі та фрукти, інші продукти харчування, текстиль, електротовари, меблі та хімікати. Частка Росії у загальному обсязі експорту Туреччини у липні становила 3,9% проти 2,6% торік.
«Члени ЄС дедалі більше турбуються щодо сплеску торгівлі Туреччини з Росією та її бажання допомогти Москві замінити європейський імпорт та експорт. У зв'язку з цим деякі європейські столиці запитали в Анкари інформацію про її торговельні відносини з Кремлем», - повідомляє видання з посиланням на джерела.
Одне з них повідомило, що Захід уважно спостерігає за зростанням товарообігу між країнами, сприймаючи ситуацію, що склалася, як подразник.
Нагадаємо, перед переговорами у Сочі російська сторона пропонувала турецькій допомогти обійти західні санкції, зокрема, використовуючи турецькі нафтові компанії і вільні економічні зони. Крім того, Туреччина погодилася платити за російський газ у рублях.
Після зустрічі президентів РФ Владіміра Путіна та Туреччини Реджепа Ердогана в Сочі, на якій сторони домовилися розширити співпрацю в галузі енергетики та торгівлі, Захід попередив Анкару: якщо та допомагатиме РФ обходити санкції, то сама зіткнеться з обмеженнями.