UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конфлікт в Нагірному Карабаху: в Азербайджані закрили понад 400 шкіл

Уряд прийняв рішення про тимчасове закриття всіх шкіл в прифронтовій зоні.

В Азербайджані, закрили 420 шкіл, розташованих поруч із зоною конфлікту. Відновити заняття планують менш, ніж через тиждень, заявив міністр освіти Азербайджану Емін Амруллаев, передає zerkalo.az.

«Усі школи в трьох районах повністю призупинили свою роботу, а в 11 районах було прийнято рішення про закриття деяких з них в залежності від місця розташування", - сказав міністр.

З його слів, заняття планують відновити через три - чотири дні.

В результаті конфлікту в Нагірному Карабасху в лікарню з різними травмами госпіталізовані 14 мирних жителів. Крім того, знищени будинки, цивільні об'єкти, домашню худобу, господарські споруди, а також транспортні засоби.

Читайте також: Загострення ситуації в Нагірному Карабаху: Азербайджан назвав єдину умову припинення бойових дій

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах та семеро прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано до сих пір.

Баку почав наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення» для ZN.UA.