В Азербайджані заявили, що єдиною умовою припинення бойових дій на території Нагірного Карабаху є вихід звідти усіх вірменських військових. Про це повідомив президент Азербайджану Ільхам Алієв.
«У нас лише одна умова - ВС Вірменії безумовно, в повному складі і негайно мають покинути наші землі. Ця умова в силі і якщо уряд Вірменії її виконає, бої припиняться, кров перестане проливатися і встановиться мир в регіоні. Ми хочемо миру і хочемо вирішення конфлікту», - сказав він на зустрічі з пораненими в боях в Нагірному Карабасі, передає Інтерфакс-Азербайджан.
За словами Алієва, наразі відновлення суверенітету Нагірного Карабаху є основним завданням для влади. Президент додав, що за чотири дні боїв азербайджанські війська змогли «зайняти стратегічні висоти і звільнити низку територій».
Нікос Пашинян, прем'єр-міністр Вірменії, заявив, що країна готова до мирного врегулювання ситуації в регіоні.
«Це не означає, що Вірменія і Карабах готові вирішити питання, шкодячи своїм національним інтересам і безпеці Карабаху», - додав Пашинян
Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).
Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.
Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».