UA / RU
Підтримати ZN.ua

Західні ЗМІ: Саудівська Аравія запропонувала Росії "продати" Асада за 15 млрд доларів

Влада Саудівської Аравії нібито запропонувала Росії відмовитися від підтримки Башара Асада в обмін на вигідний експортний контракт. Російські експерти сумніваються, що Володимир Путін захоче "втрачати обличчя" на міжнародній арені.

Саудівська Аравія запропонувала Росії низку преференцій, в тому числі вигідний контракт на 15 млрд доларів, в обмін на відмову від підтримки президента Сирії Башара Асада, пишуть західні ЗМІ.

Ця пропозиція обговорювалася під час зустрічі у Москві глави саудівської розвідки принца Бандара бін Султана з президентом РФ Володимиром Путіним, повідомило агентство Reuters з посиланням на свої близькосхідні джерела.

За їхніми даними, принц Бандар запропонував Путіну укласти контракт на купівлю російської зброї на суму до 15 млрд доларів, а також пообіцяв не перешкоджати російським газовим угодам в Європі.

В обмін на ці пільги саудівці очікують зниження рівня підтримки Башара Асада і обіцянки перестати блокувати резолюції щодо Сирії у Радбезі ООН.

Невідомо, чи прийняв Кремль цю пропозицію. Як повідомляє Reuters, остаточної відповіді з боку Путіна не було.

Проте низка експертів вважають, що Москва не захоче знижувати рівень свого впливу на події у регіоні в обмін на збройову угоду. У першу чергу тому, що це означало б втрату Росією обличчя на міжнародній арені.

"Виглядає це, як торгівля, несолідно такі угоди робити. Переговори велися, але такий варіант неможливий, тому що тут мова йде вже з російської сторони про тривалу, достатньо аргументовану і обґрунтовану позицію. Те, що вона буде розміняна на угоду, дуже сумнівно. Окрім того, з Саудівською Аравією були прецеденти, коли було досягнуто певних домовленостей, і вони не були виконані", - пояснив керівник Центру арабських досліджень Інституту сходознавства РАН Віталій Наумкін в коментарі BFM.

В офіційному комюніке за результатами зустрічі між Володимиром Путіним і принцом Бандаром бін Султаном, яка пройшла 31 липня, сухо значиться, що "обговорювалося широке коло питань двосторонніх відносин, ситуація на Близькому Сході і в Північній Африці".

Як відомо, Кремль підтримує режим Башара Асада за допомогою зброї, а також на дипломатичній арені. Позиція Москви є головною перешкодою для Радбезу ООН, який не може без її згоди втручатися у сирійський конфлікт.

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, 78% поставленої зброї в Сирію з 2008 по 2012 роки - з Росії. У майбутньому очікуються постачання більше десяти винищувачів, а також зенітно-ракетного комплексу С-300. Контракт був підписаний кілька років тому. !zn

Читайте також:

У Сирії сотні повстанців скористалися амністією Асада: ті, за кого вони воювали, виявилися ще гіршими

Ліванські ЗМІ: Ізраїль розбомбив сирійський склад з "Яхонтами", переконавшись, що там немає росіян

Світові військові витрати у 2012 році скоротилися, в Україні - зросли

На Заході вважають, що в Сирії ведеться опосередкована війна між Росією і США