3, заступник держсекретаря США у справах Європи і Євразії.
"Вжиті нами заходи починають кусатися, - цитує Нуланд The Wall Street Journal. - За нашими оцінками, близько 30 млрд доларів було витрачено на підтримку курсу рубля тільки з початку березня, відтік капіталів з початку року склав близько 60 млрд доларів - майже стільки ж, скільки за весь 2013 рік, рейтинг облігацій ледь перевищує ненадійний".
"Ці цифри дійсно справляють сильне враження, якщо взяти до уваги, що ми ввели санкції проти якихось 45 осіб. Ми ж навіть секторальних санкцій ще не запроваджували", - зазначила офіційний представник Держдепу.
Говорячи про пропозицію Москви ввести в Україну свій миротворчий контингент, Нуланд зауважила, що ні київський уряд, ні простий народ, швидше за все, не захочуть бачити російських солдатів на своїй землі. "Ми знаємо цю хитрість, ми з нею вже стикалися. Ви влаштовуєте пожежу, потім приходите під виглядом пожежника і займаєте будівлю. Це те, чого ми повинні не допустити", - заявила вона, нагадавши, що такий сценарій вже було розіграно Росією в Абхазії, Придністров'ї та в Криму. "Ми повинні гарантувати, що на не отримаємо цього на сході України", - наводить її слова WSJ.
Через введені проти Росії санкції отримати кредити в західних банках російським компаніям стає все важче, повідомляє The Financial Times.
Банки наполягають на тому, щоб нові кредитні договори з російським підприємствам, які не підпадають під санкції безпосередньо, містили пункт про негайне погашення кредиту у випадку, якщо санкції їх все ж торкнуться, йдеться в статті.
"Варто комусь чхнути в бік вашої компанії, як кредит тут же стає предметом виплати", - скаржиться фінансової директор великої російської групи компаній.
За даними інформованих джерел FT, "банкіри наполягли на зміні формулювань контракту" з металургійним холдингом Алішера Усманова "Металоінвест" за лічені дні до то, як в компанії оголосили про отримання кредиту в розмірі 1 млрд доларів.
Російські компанії також зіткнулися з жорсткістю вимог, що пред'являються кредитними організаціями до позичальників. Так, нафтохімічна компанія "Сибур", яка частково належить Геннадію Тимченку, що потрапив у чорний список США, взяла кредит у розмірі 780 млрд доларів у "Сбербанку" після того, як переговори з іноземними кредиторами ні до чого не привели. У самій компанії стверджують, що віддали перевагу "Сбербанку", оскільки запропоновані ним умови були кращими.
США шукають важелі впливу на Росію, і відповідь очевидна - енергетика. "Проблема в тому, що вона пов'язує Росію і решту світу. Споживачі - особливо в Європі - потребують російських нафти і газу настільки ж сильно, як Росія - принесених ними доходів", - зазначає журналіст The Financial Times Ед Крукс.
Мета запропонованих США енергетичних санкцій - обійти цю перешкоду. "План полягає в забороні на експорт нафтогазових технологій виключно для нових проектів держкорпорацій з метою поставити під сумнів довгострокове майбутнє російської енергетичної галузі, зберігши в короткостроковій перспективі її внесок у світові поставки палива", - йдеться в статті.
Позбавлення "Газпрому" і "Роснефти" новітніх розробок завдасть серйозного удару по їхнім амбіціям в таких областях, як видобуток сланцевої нафти, експорт зрідженого природного газу, розробка арктичних родовищ. Без допомоги західних компаній ці проекти будуть просуватися повільніше, за умови, що вони взагалі будуть реалізовані. До того ж їхня вартість істотно зросте. Невпевненість у довготривалій перспективі розвитку російської нафтогазової галузі, ймовірно, також знизить вартість акцій "Газпрому" і "Роснефти".
Питання з підступом полягає в тому, що робити, якщо українська криза продовжиться, відзначає Крукс. З часом запропоновані санкції почнуть позначатися на обсязі вироблених Росією енергоносіїв, навантаження на світовий фінансовий ринок стане помітнішим, що може підвищити ціни на нафту і газ.
У 2012 році, після 20-річних переговорів, Москва вступила до СОТ. Два роки потому Росія стала в організації джерелом конфронтації, пише кореспондент The Financial Times Шон Доннан.
"Росія все активніше огороджує свою економіку стіною", - заявив цього тижня представник США в СОТ Майкл Панкі.
Росія є учасницею відразу декількох суперечок у рамках Світової організації торгівлі. Євросоюз подав скаргу на Москву, звинувативши її в незаконних митних бар'єрах проти європейських автомобілів і продуктів зі свинини. Однак цим протиріччя не обмежуються: ЄС і США стурбовані рішенням Росії підвищити тарифи, які вона обіцяла знизити, і нечіткістю її планів з перетворення Митного союзу на Євразійський союз.
Російська сторона всі звинувачення заперечує і погрожує використати СОТ для заперечування введених проти неї санкцій.
Подібна боротьба ризикує виявити організаційну слабкість СОТ, попереджає автор: у женевській організації практично немає інструментів змусити одного зі своїх членів виконати винесене нею рішення, крім визнати за іншою країною право на введення відповідних торговельних санкцій.
Росія може стати першим членом СОТ, яка не виконує її постанови. Якщо Москва продовжить робити це систематично, Женева ризикує розгубити свій авторитет як центр переговорів про укладення торговельних угод.
Тим часом Forbes повідомляє, що через зниження курсу рубля унаслідок подій в Україні продажі автомобілів у Росії впали у квітні на 8 %. За перший квартал 2014 падіння склало 4 %.
USA Today звертає увагу на те, що економічні санкції США проти Росії завдають шкоди і американським компаніям, які співпрацюють з Росією.
Однією з них став виробник важкого сільськогосподарського обладнання John Deere. Через введені проти Росії санкції компанія переглянула у бік зниження прогноз на поточний рік, вважаючи, що продажі тракторів і комбайнів в Україні, у Росії та інших колишніх радянських республіках "значно" знизяться.
Схоже, у США та Європи є тільки один важіль проти імперіалізму Путіна - економічні санкції, пишуть у статті для The Wall Street Journal екс- директор ЦРУ Р.Джеймс Вулсі, співзасновник US Energy Security Council, і Енн Корін, старший консультант цієї організації. "Але на заморожування активів та анулювання віз приятелів Путіна Кремль відгукується тільки нудьгуючим позіханням, а країни-члени НАТО і ЄС майже не підтримують такі заходи публічно", - нарікають автори.
Вулсі і Корін пропонують інший підхід. У Росії є ахіллесова п'ята - ціни на нафту. "Успішна спроба обвалити ціни на нафту, скажімо, до 60 доларів за барель, піде на користь Заходу, а також Китаю та Індії", - пишуть автори.
Але як знизити ціни в ситуації, коли більша частина світових запасів нафти з невисокою прибутковістю знаходиться в руках ОПЕК? Автори пропонують оригінальний спосіб: створити можливості для конкуренції різних видів моторного палива на ринку.
Якщо прямо на заправці споживачі зможуть обирати різні види палива, орієнтуючись на витрати на милю пробігу, з'явиться можливість для так званого "арбітражу моторного палива". Коли пропозиція розшириться, конкуренція послабить важливість нафти і знизить ціни на нафту, йдеться в статті.
Так, на нафтових експортерів, включаючи Росію, конкуренція між різними видами палива вплине не відразу. "Але і санкції не відразу вплинуть", - зауважують автори. Зате завдяки паливній конкуренції знизиться собівартість поїздок для автомобілістів усього світу.
США починають розшукувати "блискучі іграшки" росіян, які потрапили під санкції, повідомляє Bloomberg.
Міністерство внутрішньої безпеки США приступило до пошуків літаків, яхт, маєтків та іншого майна, яким на території США володіють росіяни, які зіткнулися з санкціями через Україну. Їхні справжні власники, ймовірно, ховаються за багатошаровими завісами з "фірм-прокладок ", говорить Джон Тобон, глава відділу фінансових розслідувань підрозділу відомства в Майамі.
"Справу розслідують, поряд з іншими відомствами федерального уряду США, співробітники Групи розслідувань іноземної корупції міністерства внутрішньої безпеки, в тому числі фахівці з судової бухгалтерії та аналітики розвідки", - переказує видання слова Тобона.
Зі свого боку, експерт з відмивання грошей Джек Блум зауважує: "значна ймовірність", що у чорному списку є власники американських активів, але зв'язки, можливо, буде нелегко довести і такі твердження можна буде оскаржити в суді.
Група розслідувань іноземної корупції в Майамі існує з 2003 року. Вона знайшла, наприклад, ймовірну власність сина президента Екваторіальної Гвінеї, куплену через посередників на 70,8 млн доларів, розповідає видання.
Слідчі сподіваються на сприяння американських банків і страхових компаній, які перевіряють своїх клієнтів, щоб не порушити заборони, пов'язані з санкціями, йдеться у статті.
Тобон визнав, що зазвичай такі пошуки забирають багато років, оскільки власники майна "могутні, розумні і готові всіма мислимими засобами затягувати справу, вигравати процеси і замітати сліди". !zn
Читайте також:
США та ЄС готують план дій на випадок зриву виборів в Україні
ЄС посилить санкції проти Росії у випадку зриву виборів в Україні