Довгий час 3 була місцем, де фахівці і менеджери з країн Заходу могли добре заробити. В країні бракувало висококваліфікованих спеціалістів, тому компанії заманювали їх в РФ високими зарплатами і різними привілеями.
Про це на сторінках австрійського видання Der Standard пише Андре Баллен, зауважуючи, що поки заробітчани з пострадянських країн отримували копійки, працівники з країн Західної Європи отримували близько 250 тисяч доларів на рік, повний соціальний пакет і часто службовий автомобіль з водієм або квартиру.
Але від цієї розкоші, яка була ще рік тому, мало що лишилося зараз. Дорогі кадри масово повертаються додому, на Захід. Минулого року Росію залишили 15% від всіх найманих працівників із ЄС і США. А всього з початку війни в Україні Росію залишили 31% заробітчан з Німеччини, 36% американців, 38% британців і 41% іспанців. Про це свідчать дані Федеральної міграційної служби РФ.
"Представництва західних компаній закриваються, а інші компанії заради економії позбуваються дорогих іноземних співробітників", - йдеться в статті.
В цей же час, голова Громадської ради при Федеральній міграційній службі Володимир Волох запевняє, що масового відтоку немає. За його словами, Росію залишили 20-30 тисяч іноземців. У цей же час, експерти ринку праці скаржаться на зростання кадрового дефіциту в країні.
Президент компанії HeadHunter Юрій Віровець сказав австрійським журналістам, що катастрофічна кадрова ситуація вже спостерігається в сфері ІТ, інженерно-виробничій і агропромисловій сферах. Під час президентської кампанії в 2012 році Путін обіцяв створити нову економічну модель, яка забезпечить стабільне зростання і створення робочих місць. Однак, експерти кажуть, що через відтік висококваліфікованих західних працівників Москві навряд чи вдасться виконати цю обіцянку.
Раніше видання Financial Times писало, що іноземці масово виїжджають з Росії. Втеча іноземців відображає погіршення економічної привабливості Росії, яка сильно постраждала від санкцій Заходу, введених за втручання в конфлікт на Сході України і анексію Криму, в сукупності з обвалом цін на нафту. На початку року Росія ускладнила в'їзд усім іноземцям в країну. Громадянам інших країн тепер потрібно для отримання візи вказувати маршрут запланованого перебування. В цей же час, падіння рубля залишило росіян без поїздок за кордон. За даними асоціації туристичних агентств Росії, після введення санкцій та послаблення рубля, більше 50% росіян скасували заплановані поїздки, що призвело до обвалу цін на путівки і банкрутство десятків туристичних агентств.