UA / RU
Підтримати ZN.ua

Західні інвестори не повірили намірам Путіна запустити приватизацію – Bloomberg

Багатьом інвесторам не сподобаються умови приватизації держактивів РФ, оскільки мова йде про компанії, які стратегічно важливі для Росії.

Президент Росії Володимир Путін розглядає можливість продажу деяких держактивів, щоб зібрати грошей для економіки РФ, яка постраждала від обвалу цін на нафту і західних санкцій. Однак інвестори сумніваються в такому намірі Путіна, пише агентство Bloomberg.

Зокрема, мова йде про частки в таких компаніях як найбільша нафтова компанія "Роснефть" і залізничному монополісті: "але це було б занадто добре, щоб бути правдою", пише агентство. "Потенційні покупці бачать безліч перешкод, які можуть перешкодити будь-яким операціям, не останніми з яких можуть бути, і що раніше вже підтверджувалося, безгосподарний продаж і невизначена роль держави в нових структурах власності", - зазначається в статті.

"Я повірю, коли побачу це", - говорить керуючий менеджер в Union Bancaire Privee Павло Лаберко. "Уряд РФ говорив про приватизацію протягом декількох років, але вони завжди знаходять привід, щоб не робити це. Я бачу високу ймовірність того, що це не відбудеться", - додав він.

Поглиблення рецесії, дефіцит бюджету, ціни на нафту послабили економіку Росії та змусили Путіна, який посилено намагається утримати ситуацію, подумати про приватизацію, йдеться в статті.

"Росія була і залишається відкритою для іноземних інвестицій, і Росія зацікавлена в залученні нових іноземних партнерів", - сказав прес-секретар президента Дмитро Пєсков у вівторок. Мінфін РФ заявив, що хоче залучити близько 1 трлн рублів (12,5 млрд доларів) за рахунок продажу частки у державних компаніях на протязі двох років.

"США і європейські інвестори будуть триматися подалі від приватизаційних продажів (у РФ – ред.), навіть якщо ціни на акції дійсно привабливим, оскільки вони бояться можливих нових санкцій", - говорить керуючий GL Financial Сергій Вахрамєєв.

Жорж Оге з State Street Global Advisors вважає, що інтерес до приватизації держактивів РФ, швидше за все, буде виходити від Китаю і, можливо, від деяких російських олігархів.

"Перший раунд російської приватизації привів до перерозподілу ресурсів і концентрації багатства в руках олігархів, і виходячи з цього, багато чого буде залежати, як це буде відбуватися в цей раз", - говорить Оге.

"Ми говоримо про компанії, які дуже важливі для Росії та її безпеки, мають стратегічне значення. Це означає, що Кремль "рулить" цими компаніями. Я не впевнений, що іноземним інвесторам це сподобається", - заявив агентству інвест-стратег з Wells Fargo Advisors Підлогу Крістофер.

Раніше газета The Financial Times писала, що приватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна.

Видання Die Welt писало, що у Росії є півтора роки до банкрутства. За словами голови інвестиційного фонду Hermitage Capital Білла Браудера, крах російської економіки станеться через 18 місяців, якщо Кремль не помириться із Заходом і не доб'ється скасування санкцій.