UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід повинен озброїти Україну через відмову Росії від дипломатії – Financial Times

Експерти вважають, що ЄС і США можуть відмовитися від передачі зброї Україні лише якщо Росія припинить озброювати терористів.

Лідери країн Заходу місяцями запевняли, що військового вирішення конфлікту на Сході України бути не може. Але так вважають лише західні лідери.

Про це на сторінках Financial Times пише голова Мюнхенської конфедерації з безпеки Вольфганг Ішінгер і директор конференції з питань політики і аналітики Тобіас Бунде.

"Захід виключає військовий варіант, в той час як бойовики на Сході України і Москва штовхають Київ до такого сценарію. В результаті Україна опинилася на шляху до військового вирішення, якого не хочуть більшість її громадян", - пишуть експерти.

Вони нагадують, що Кремль невпинно продовжував відправляти важке озброєння проросійським терористам в Донбасі, не зважаючи на всі переговори і домовленості. А бойовики просунулися далеко за лінію між сторонами конфлікту, окреслену Мінськими угодами. На думку авторів статті, мирне вирішення конфлікту можливе лише в тому випадку, якщо і Захід, і Росія відмовляться від постачання зброї воюючим сторонам в Україні.

Вони нагадують, що у 1980-х роках СРСР і НАТО домовилися про так званий "подвійний нульовий варіант", згідно з яким вони не будуть розміщувати ракети середньої дальності польоту в Європі.

"Нашою метою повинен стати подвійний нульовий варіант для України: нуль втручання і нуль постачання зброї з обох сторін. Нам необхідний широкий мирний процес під егідою ОБСЄ, який приведе до компромісу", - пропонують автори.

Однак, на їхню думку, враховуючи справжню поведінку Росії, шансів на такий мирний процес все менше. Тому Захід повинен чітко заявити, що озброїть Україну, якщо Москва не відмовиться від допомоги проросійським терористам.

"Якщо ми нічого не зробимо, що цілком може виявитися, що в кризи, яка охопила Україну, дійсно є лише військове вирішення", - йдеться в статті.

В цей же час, віце-президент США Джо Байден заявив, що президент Барак Обама прийме рішення про постачання зброї Україні до наступного тижня. У той же час, ключові країни ЄС (Великобританія, Франція, Німеччина, Італія та інші) висловилися проти поставок зброї Україні.