Тероризм поширюється тому, що "Ісламську державу" так і не вдалося знищити. Чиновники місяцями говорили про те, що Брюссель може стати мішенню для ісламських терористів, але це все одно не зменшило шок від вчорашніх вибухів.
І найближчим часом буде тяжко утриматися від спокуси вказати бельгійські владі на її помилки. Зрештою, вона заслужила цього. Про це сьогодні в редакційній статті пише Wall Street Journal, підкреслюючи, що федеральна поліція Бельгії і інші спецслужби не змогли вчасно виявити терористичні осередки і інші групи організованої злочинності.
Після того, як в Брюсселі арештували обвинуваченого у організації терактів у Парижі Салаха Абдеслама, щонайменше один бельгійський чиновник висловив здивування, що терорист так довго жив собі в столиці і не втік.
Бельгія, як і інші країни Європи, має право самостійно визначати підходи до ісламських громад. Але численні рейди в районі Моленбеек виявили величезні запаси зброї. А чиновники в минулі вихідні дивувалися тому, як багато людей в районі допомагали терористу Абдесламу.
"Однак вибухи в Брюсселі, так само як в Парижі і Сан-Бернардо, - це в першу чергу ознака провалу політики Заходу щодо Сирії. Західні уряди довгий час ігнорували терористичні групи, пов'язані з "Ісламською державою", і говорили, що вони "деградують і розпадаються". Але ці бойовики влаштовують одну масштабну атаку за іншою на Заході. Ісламські теракти відбуваються мало не щодня у світі", - йдеться в статті.
Видання пише, що частково це пов'язано з поширеним серед потенційних джихадистів міфом про те, що "Ісламська держава" нібито перемагає. Європейські чиновники попереджають про загрозу, яка надходить від громадян країн Європи, які пройшли тренування в Сирії і повернулися додому. І деякі організатори терактів у Парижі дійсно пройшли цей шлях.
"Ісламська держава" також користується нестабільністю, породженою напливом біженців. Деякі з організаторів терактів у столиці Франції потрапили в країну завдяки статусу біженців. А німецька поліція минулого тижня повідомляла про викриття подружжя з Алжиру, які вдавали сирійців, щоб отримати статус біженців і організувати теракт в Берліні.
Європа, схоже, продовжує ставитися до проблеми тероризму як до такої, що потребує змін у антитерористичних підходах внутрішньої поліції. Хоча, на думку видання, варто було б зосередитися на війну з бойовиками в Сирії. Але замість цього уряди посилають більше поліцейських на вокзали і в аеропорти. Однак такі заходи дуже обмежені. Приміром, Брюссель у листопаді на кілька днів зупинив рух метро через терористичну загрозу. Але місто не може перманентно жити в такій блокаді.
Доки Захід не наважиться на боротьбу з джерелом світового тероризму, доти атаки будуть продовжуватися. І в такому разі вчорашні жертви в Брюсселі, нажаль, будуть не останніми.
22 березня близько 8 ранку в аеропорту Брюсселя пролунало два вибухи. Незабаром прогримів вибух біля станції метро Мальбек, неподалік від кварталу з установами Євросоюзу.
В результаті терактів загинули 34 людини, близько 150 отримали поранення. Відповідальність за теракти в Брюсселі взяла на себе терористичне угрупування "Ісламська держава".