UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід помилково продовжує грати за правилами Кремля – RFERL

Оглядач звертає увагу на те, що наступного тижня європейські лідери збираються говорити про України з Путіним без участі українського президента.

Після двох років війни на Сході України Захід продовжує прикидатися, що не розуміє суті проблеми. Нібито те, що відбувається в Донбасі, - це якась "громадянська війна", а не російське вторгнення, яке відбулося насправді. І що Росія виконує роль "посередника" в конфлікті, хоча насправді вона – агресор.

Про це у своїй статті пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор. Він зауважує, що Україну фактично змусили підписати Мінські угоди, приставивши "пістолет до голови". Однак Захід вдає, що не розуміє цього.

"Це вдавання було в повній красі продемонстроване минулого тижня, коли міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав Росію і Україну дотримуватися Мінських угод, хоча лише одна сторона посилює насильство. І воно буде знову продемонстроване наступного тижня в Китаї, коли Володимир Путін зустрінеться з канцлером Ангелою Меркель і президентом Франсуа Олландом, але без Петра Порошенка, щоб обговорити конфлікт", - йдеться в статті.

Вітмор додає, що найбільша проблема в тому, що ніхто не плекає ілюзій. Всі добре знають, що відбувається. Однак, на думку оглядача, західна спільнота піддається на геополітичних шантаж Москви. Росія, очевидно, збирається підтримувати вогонь війни до тих пір, поки не отримає те, що хоче: поступливу і покірну Україну, яка було б сателітом Москви. І для цього вона використовує періодичні погрози ескалацією, щоб змусити Захід грати за її правилами.

"Тож усі вдають і, таким чином, грають у гру Кремля", - йдеться в статті.

Агенція Reuters повідомляла, що Путін домовився з Олландом і Меркель про розмову щодо України на саміті G20. Розмовляючи з європейськими лідерами, російський президент поскаржився на "українські провокації" в Криму. А також висловив занепокоєння "нестабільністю" на лінії розмежування в Донбасі. У свою чергу європейські лідери порадили російському президенту зробити все, щоб зменшити насильство.

Раніше Олланд закликав зберегти "Нормандський формат", про вихід з якого нещодавно заявив президент Росії Володимир Путін. При цьому французький лідер додав, що не варто ускладнювати це завдання ескалацією.