UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід опинився в незручному становищі у відносинах з Росією – RFERL

Що б не зробили США, російський президент використає це на свою користь у неоголошеній "холодній війні".

За останні кілька днів 3 оголосила масові навчання громадянської оборони за участі 200 тисяч працівників рятувальних служб і 40 мільйонів простих росіян. Як пояснили в ефірі телеканалу російського Міноборони "Звезда", це потрібно тому що "шизофреники в Америці нагострили ядерну зброю на Москву".

Крім того, Росія цього тижня відмовилася виконувати вже дві ядерні угоди, укладені з США. А тим часом, у Санкт-Петербурзі чиновники вимагають від мешканців повідомляти про всіх контакти з іноземними організаціями.

"Схоже, ситуація дуже дивна і сюрреалістична. Режим Володимира Путіна поводиться так, ніби він вже в стані війни із Заходом", - пише в своїй статті оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Він нагадує, що Москва влаштовує масові кібератаки, веде пропагандистську війну, дзвенить ядерним арсеналом, порушує повітряний простір НАТО, мобілізовує населення для конфлікту. Але Захід не поводиться так, наче він воює з Росією. Тож, як додає автор, складається враження, що триває "одностороння Холодна війна".

Частково така поведінка пояснюється внутрішньою політикою, оскільки Кремль намагається мобілізувати громадськість для підтримки Путіна на президентських виборах у 2018 році. Але водночас дії Москви продиктовані бажанням режиму Путіна добитися статусу "супердержави" для своєї країни. Тому російський президент заходить надто далеко, щоб створити таку ілюзію.

"І це ставить Захід в парадоксальне становище. Належно відповісти означає дати Путіну саме те, чого він хоче. Але і нічого не зробити дорівнює заохотити його до нових провокацій", - йдеться в статті.

Раніше видання New York Times писав, що нова Холодна війна не почалася, але Путіну подобається псувати чужі плани. Низка кіберстратегів і молодих дипломатів скаржаться впродовж останніх дев'яти місяців, що нездатність накреслити межі дозволеного заохотила Путіна з'ясувати, що ще він може зробити, особливо в часи політичного переходу в США.

Тим часом, у ЦРУ очікують посилення авторитарної влади Путіна над Росією. На це вказують повідомлення про можливу "велику реорганізацію" російських спецслужб, у ході якої відомства зовнішньої розвідки і внутрішньої державної безпеки об'єднають в єдину структуру, де провідна роль належатиме службі внутрішньої безпеки (ФСБ).