UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід досі не приборкав хакерські атаки і дезінформацію Росії - голова МЗС Латвії

За словами латвійського дипломата, Москва масово розсилає свою пропаганду через соціальні мережі, щоб вплинути на точку зору молоді.

Все більше доказів вказують на те, що Росія автоматизувала розповсюдження своєї дезінформації через соціальні мережі.

Про це, як повідомляє The Guardian, сказав міністр закордонних справ Латві Едгарс Рінкевічс під час візиту в Лондон. Він наголосив, що останні дослідження за підтримки НАТО виявили, що у Латвії боти в п'ять раз частіше розсилають російськомовні повідомлення в Twitter, ніж реальні користувачі. У Естонії цей показник в дев'ять разів більший. За словами Рінкевічса, така російська тактика стала "дуже систематичним і новим способом поширювати пропаганду серед молоді".

Латвійський дипломат закликав Конгрес США довести до кінця розслідування російського втручання в американські вибори у 2016 році. Адже для американських союзників "важливо зрозуміти сам механізм, як можна провести кібератаки і потім використати їх як інформаційну зброю, щоб вплинути на думку людей".

"Дуже важко відреагувати на хакерські атаки і розповсюдження фейкових новин. Ми можемо виявити, що щось відбувається. Але це потім дуже важко довести. Потрібно розробити ціле законодавство в цій сфері", - сказав Рінкевічс.

Раніше Голова МЗС Латвії, розмірковуючи про російські кібератаки, застерігав, що в якийсь момент від них загинуть люди. При цьому Рінкевічс наголосив, що ситуація стане особливо гострою тоді, коли кібератаки прозведуть до людських жертв, а Захід зможе простежити, хто в цьому винен.