UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заборона наполовину: Канада наказала TikTok "згорнутися"

Людей просять бути обачними зі своїми особистими даними.

Канадський уряд розпорядився припинити роботу представництва китайської соціальної мережі TikTok на території країни, посилаючись на потенційні загрози національній безпеці. Водночас посадовці не забороняють громадянам користуватися застосунком.

Про це оголосив міністр промисловості Канади Франсуа-Філіп Шампань, слова якого цитує "Укрінформ".

Читайте також: Глава комітету зі свободи слова назвав умови для блокування TikTok в Україні

"Після ретельного багаторівневого аналізу, проведеного канадськими розвідувальними та безпековими органами, уряд наказав компанії TikTok згорнути свою діяльність у Канаді", – зазначив Шампань. Із його слів, рішення пов’язане з конкретними ризиками для національної безпеки, які виявили відповідні служби.

Водночас міністр наголосив, що рішення уряду не обмежує доступ канадців до TikTok і не забороняє їм створювати контент у застосунку.

"Використання соціальних медіа чи онлайн-платформ – це особистий вибір кожного громадянина", – пояснив Шампань.

Читайте також: Власник TikTok планує створити нову модель штучного інтелекту – Reuters

Посадовець підкреслив важливість усвідомлення кібербезпекових ризиків та нагадав про необхідність дотримання правил під час використання соціальних мереж. Він закликав громадян враховувати, як їхні особисті дані можуть використовуватися й захищатися іноземними компаніями, а також знати, які закони регулюють їхні права.

Міністр зазначив, що Канада залишається відкритою до прямих іноземних інвестицій, однак уряд діятиме рішуче, якщо такі інвестиції створюватимуть загрозу національній безпеці.

Читайте також: У ЄС соціальну мережу LinkedIn оштрафували на 310 мільйонів євро

Нагадаємо, міністерство юстиції та Федеральна торгова комісія США подали до суду на застосунок TikTok, його китайську материнську компанію ByteDance та їхні афілійовані фірми, звинувачуючи їх у «численних порушеннях» закону про конфіденційність дітей.

Зокрема, закон забороняє сайтам збирати, використовувати чи розкривати особисту інформацію про дітей віком до 13 років без згоди їхніх батьків.