У МЗС Росії – країни, яка розпочала проти України повномасштабну війну, заявили, що українська влада нібито «втратила шанс зберегти країну у своїх кордонах», пише російський «Інтерфакс». Прессекретарка міністерства країни-агресора Марія Захарова згадала 2014-2015 рік та Мінські угоди.
«Ми закликаємо адміністрацію Зеленського, не знаю, як це назвати, - ось цю групу товаришів, - подумати про долю країни, людей, життя населення, зробити висновки, ухвалити відповідні рішення. Головний шанс на існування України у власних межах, України суверенної, України незалежної вони вже прогаяли», – заявила Захарова.
Як стверджують у МЗС країни, яка напала на Україну, сім років тому Українська держава нібито не захотіла йти на діалог. Щоправда, зазвичай саме РФ зриває переговори у той чи інший спосіб. Наприклад, під час засідань тристоронньої контактної групи, агресор неодноразово залучав до переговорів маріонеток із незаконних збройних формувань «Л/ДНР», хоча бойовики не були стороною переговорів.
«Цей шанс їм було надано у 2014 році, і у 2015 році. І ось сім років (...) умовляли скористатися цим шансом для того, щоб їхня держава була процвітаючою. Використовувалися всі майданчики, щоб пояснити, що іншого варіанта для держави України, ніж як ухвалення відповідних кроків за Мінським планом дій, просто не існує. Інакше країна розвалиться, що ми бачимо зараз, на очах усього світу», – заявила прессекретарка російського МЗС.
Раніше міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив, що Росія нібито не проти посередництва Заходу. При цьому в країні-агресорці говорять про так звані «червоні лінії».
За даними ZN.UA, отриманими від надійних дипломатичних джерел (їх достовірність також підтвердила британська ВВС ), Росія висунула Україні шість вимог. Перші п'ять із них, як бачиться російському диктатору Владіміру Путіну, мають бути закріплені у Конституції України.
- Відмова від руху в НАТО. Нейтральний статус України. Одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
- Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
- Визнання Україною Криму російським.
- Визнання Україною незалежності «ДНР» та «ЛНР» в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
- «Денацифікація». Заборона діяльності ультранаціоналістичних, нацистських та неонацистських партій і громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
- «Демілітаризація України». Повна відмова від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.