UA / RU
Підтримати ZN.ua

За тридцять років населення планети сягне майже 10 мільярдів — ООН

Лідером за населенням буде Індія.

До 2050 року на Землі проживатиме близько 9,7 мільярда людей. Зокрема, Індія перестрибне Китай за кількістю населення, а чисельність населення Африки на південь від Сахари, подвоїться. Водночас загальні темпи зростання будуть продовжувати падати, і багато країн будуть змушені пристосуватися до наслідків старіння населення, йдеться у свіжому звіті ООН "Перспективи світового народонаселення 2019: основні моменти".

За оцінками експертів, протягом наступних 30 років населення планети додасть ще 2 мільярди людей до сьогоднішньої цифри 7,7 мільярда, а до кінця століття воно може зрости до 11 мільярдів.

Очікується, що найбільший приріст населення до 2050 року відбудеться в Індії, яка стане найбільш густонаселеною країною у світі приблизно до 2027 року. Таким чином Індія, разом з вісьмома іншими країнами, становитиме більше половини прогнозованого зростання населення до 2050 року.

Також серед країн, яких чекає найбільше зростання: Індія, Нігерія та Пакистан, далі йдуть Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Танзанія, Індонезія, Єгипет і Сполучені Штати Америки.

Водночас зростання населення цих країн відбувається на тлі уповільнення темпів народжуваності. Очікується, що кількість народжень на одну жінку до 2050 року зменшиться до 2,2 народжень порівняно з 2,5 народжень у 2019 році. При цьому рівень народжуваності 2,1 необхідний, щоб уникнути скорочення населення в довгостроковій перспективі.

Чисельність населення все більше і більше країн фактично падає. Починаючи з 2010 року, 27 країн або районів зазнали падіння принаймні на один відсоток через постійно низький рівень народжуваності. Відтепер до 2050 року очікується, що вона розшириться до 55 країн, де зменшиться населення на один або більше відсотків, і майже половина з них скоротиться принаймні на 10 відсотків.

До 2050 року кількість людей у віці старше 65 років збільшиться в порівнянні з нинішнім показником з 6 до 11 осіб. У деяких регіонах частка людей похилого віку зросте вдвічі протягом наступних 30 років, включаючи Північну Африку, Азію та Латинську Америку. Це збільшить фінансовий тиск на країни в найближчі десятиліття, з вищими витратами на охорону здоров'я, пенсій і систем соціального захисту.

Хоча загальна тривалість життя збільшиться з 64,2 років у 1990 році до 77,1 року у 2050 році, тривалість життя в бідних країнах продовжуватиме відставати.

Нагадаємо, що за даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ у світі 152 мільйонів хлопчиків і дівчаток - майже кожна десята дитина - змушені працювати, щоб допомогти вижити своїй родині, при цьому майже половина цих дітей (73 мільйони) працюють у небезпечних або грабіжницьких умовах.