У Росії встановили надбавку до заробітної плати співробітникам силових відомств, які будуть працювати на акціях протесту - поліцейським, військовослужбовцям, працівникам Росгвардії.
Таким було одне з перших рішень нового прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.
За участь у так званих "умовах підвищеної складності", включаючи силовий розгін акцій протесту, співробітники правоохоронних органом отримають надбавку в 100% окладу.
Влітку в Москві проходили масові протести через недопуск кількох десятків кандидатів несистемної опозиції до виборів до міського парламенту. На неузгоджених ходах 27 липня і 3 серпня були затримані більше тисячі людей, а після санкціонованого мітингу-концерту 10 серпня поліція затримала понад 250 людей. Багато хто із затриманих, в тому числі дівчата і підлітки, отримали реальні вироки за так звані "загрози життю та здоров'ю" правоохоронців.
У Франції від уряду вимагають заборонити поліції використання вибухової зброї проти демонстрантів після того, як під час вуличних протестів "жовтих жилетів" люди отримали серйозні травми. Є випадки втрати зору та травм кінцівок. Юридичний консультативний орган Франції, Державна рада, розгляне термінове прохання Ліги прав людини Франції і профспілки CGT.
Йдеться про заборону поліції використовувати спеціалізовану ручну установку, яка вистрілює так званими "кульковими гранатами", повідомляє The Guardian.
"Гранати" містять 25 г вибухової речовини у тротиловому еквіваленті і вибухають маленькими гумовими кульками, які створюють пекучий ефект і розпилюють сльозогінний газ. Все це – на тлі гучного звуку, який можна порівняти з ревом реактивного літака.
Франція - єдина європейська країна, де поліція для контролю натовпу використовує такі спеціалізовані засоби встановлення порядку на вулицях. Французький омбудсмен з прав людини давно попереджає, що вони небезпечні та несуть "непропорційний ризик". Під час одного з останніх зіткнень з поліцією відомому представнику демонстрантів Жерому Родрігесу потрапили в око з такої установки. Його адвокат стверджує, що тепер він буде інвалідом.
Правозахисні організації кажуть, що Родрігес – не єдиний потерпілий. За оцінками юристів, через використання поліцією під час протестів цієї зброї втратили зір 17 осіб. Троє втратили руки, кілька людей залишились із понівеченим обличчям або оглухли.