19 вересня Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) відіграє незамінну роль у питаннях врегулювання криз, за що була удостоєна Премії кайзера Отто, яку вручили в Магдебурзі.
Перераховуючи кризи сьогоднішнього дня на континенті, міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер на церемонії вручення першою назвав ситуацію в Україні і присвятив цій темі велику частину виступу, передає Укрінформ.
"Криза у Східній Україні надто виразно стоїть у нас перед очима. І вона показує, як сильно ми сьогодні потребуємо допомоги ОБСЄ", - заявив Штайнмайер.
Він зазначив, що ОБСЄ протягом короткого часу зуміла розгорнути широку спостережну місію в Україні. Вже рік, як спостерігачі ОБСЄ стежать за виконанням досягнутих в Мінську домовленостей про перемир'я.
"Це не просте завдання, не мені вам розповідати", - підкреслив міністр, додавши, що це трудомісткий процес, і в його ході доводиться боротися з невдачами.
"Але ясно одне: я навіть не можу собі уявити, де б ми сьогодні були без ОБСЄ та їх мужніх співробітників в цьому конфлікті", - сказав глава МЗС Німеччини.
Німеччина в 2016 році буде головувати в ОБСЄ.
Премія кайзера Отто вручається раз на два роки, починаючи з 2005 року.
Раніше міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що припинення вогню на сході України призвело до заспокоєння ситуації, але досі залишається багато складних питань, зокрема, проведення місцевих виборів у Донбасі.
Як відомо, з 1 вересня на Сході України встановилося нове перемир'я. Про припинення вогню в Донбасі домовилися лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і канцлер Ангела Меркель телефоном розмові з президентом Росії Володимиром Путіним. Згідно з ним сторони знову зобов'язалися вивести важке озброєння.
Тим не менш, 12 вересня ОБСЄ заявили про збройне посилення бойовиків в Донбасі. В місії тоді також зазначили, що роль Росії залишається неясною:
"Ми бачимо людей із зброєю в руках, які кажуть, що вони росіяни, але не визнають, що вони російські військові", - розповіли в ОБСЄ.