За останній рік у всьому світі було вбито 42 журналістів з 15 країн, про що свідчать дані Міжнародної федерації журналістів.
Лідером є Мексика, де за рік вбили 13 представників різних ЗМІ. Варто зауважити, що країна залишається першою в цьому рейтингу впродовж останніх чотирьох років.
На другому місці Пакистан, де вбили п'ятьох журналістів.
Третє місце ділять між собою Афганістан, Індія, Ірак та Нігерія. У кожній з цих країн за рік було вбито по троє журналістів.
На Філіпінах, Сомалі та Сирії було вбито по двоє журналістів. По одному - у Камеруні, Гондурасі, Парагваї, Швеції, Ємені і Росії.
У IFJ також повідомляють, що починаючи з 1990 року загалом у світі вбили 2 658 журналістів.
У доповіді також йдеться, що 235 журналістів в 11 країнах наразі перебувають у в’язниці.
Нагадаємо, Верховний суд Ірану залишив в силі смертний вирок опозиційному журналісту Рухоллаху заступнику, якого звинувачують в публікації компрометуючих матеріалів про іранських чиновників, а також заклики іранського суспільства до протестів.
Журналіст Рухоллі Зам був редактором опозиційного порталу AmadNews і власником популярного каналу в Telegram, на якому публікували компрометуючі матеріали про іранських чиновників і повідомляли про час акцій протесту в 2017 році.
Зам жив і працював у вигнанні в Парижі, перед тим як його заманили повернутися до Ірану в жовтні 2019 року, де його і заарештували. Пізніше журналіст з'являвся на телебаченні і вибачався за свої дії.
Нагадаємо, 28 грудня 2017 року на вулиці Ірану вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхед - другого за величиною міста країни. Однак після агресивних дій поліції і новин про перших загиблих, на вулицях стали лунати політичні гасла.