З наближенням виборів президента США, напруга в Сполучених Штатах зростає. «Америку знову поважають», - часто наголошує під час своїх виступів президент США Дональд Трамп. Однак, наскільки це твердження є достовірним, важко сказати. Насправді «престиж» Сполучених Штатів Америки за часів президента Трампа значно впав, і це, швидше за все, виправити буде досить важко, пише The Washington Post.
Опитування, проведене цього літа, свідчить про те, що «позитивне ставлення» до США серед таких країн як Велика Британія, Франція, Канада, Японія, Австралія, Нідерланди, Швеція, досягло найнижчого рівня за 20 років.
Лише в одній з країн, Південній Кореї, понад 50% опитаних мали «позитивне бачення» Сполучених Штатів.
Таким чином, підсумовуючи всі показники, рейтинг схвалення США у світі становить 34%.
Для прикладу, у 2016 році рейтинг схвалення Сполучених Штатів у світі коливався між 52% і 72%.
Таку зміну показників можна пов’язати з пандемією COVID-19, адже багато країн вважають, що США не змогли відповідним чином впоратися з пандемією.
Загалом 84% опитаних заявили про те, що Сполучені Штати «фактично програли боротьбу з коронавірусом».
При цьому, найбільшою причиною «непопулярності США», якщо вірити опитуванню, є президент Дональд Трамп.
Рейтинги Трампа значно нижчі за рейтинги колишнього американського президента Барака Обами, який у 2016 році мав довіру від 68% до 93%.
Цікаво, але навіть відомі авторитарні лідери, такі як президент Росії Владімір Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін мають більший рівень довіри серед демократичних країн світу, ніж Дональд Трамп, згідно з опитуванням.
Лідером, який отримав найвищий рівень довіри серед демократичних країн стала канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Глобальні рейтинги можуть бути нестійкими та постійно змінюватися. Для прикладу, після вторгнення США в Ірак у 2003 році рейтинги схвалення Сполучених Штатів різко знизилися, однак показники змінилися під час президентства Барака Обами.
Поки важко сказати, чи покращаться рейтинги схвалення США у світі, якщо президентом стане кандидат від Демократичної партії США Джо Байден і Трамп покине президентське крісло. Так чи інакше, довіру до Америки буде важко відновити, резюмує The Washington Post.
Раніше повідомлялося, чи змінить Байден торговельну політику США, якщо стане президентом.