UA / RU
Підтримати ZN.ua

За останні два роки число країн, що володіють ядерним запасом, скоротилося на чверть

У світі налічується 25 держав, у розпорядженні яких є, щонайменше, один кілограм матеріалів, придатних для виготовлення ядерного заряду. У 2012 році їх було 32.

За останні два роки число держав, що володіють матеріалами, необхідними для створення ядерної зброї, скоротилося майже на чверть. Такі висновки зроблено американською неурядовою організацією "Ініціатива щодо скорочення ядерної загрози" (Nuclear Threat Initiative), що опублікувала "Індекс безпеки ядерних матеріалів".

Автори дослідження, які проаналізували ситуацію у 176 країнах світу, вказують, що зберігаються небезпечні слабкі ланки в системі гарантування безпеки розщеплюваних матеріалів, які може бути використано терористичними групами.

У доповіді йдеться, що Мексика, Швеція, Україна, В'єтнам, Австрія, Чехія та Угорщина з 2012 року вивезли всі або більшу частину збройових ядерних матеріалів. За даними дослідження, у світі налічується 25 держав, у розпорядженні яких є, щонайменше, один кілограм матеріалів, придатних для виготовлення ядерного заряду. У 2012 році їх було 32.

У той же час, у минулому році чотири держави (Японія, Великобританія, Індія і Пакистан) збільшили свої запаси подібних матеріалів. Можливо, подібні дії зробила і Північна Корея.

ТАКОЖ: Лауреати Нобелівської премії миру закликали повністю знищити ядерну зброю

За даними доповіді, найкраща система гаранутвання безпеки матеріалів, що розщеплюються (оцінювалися такі параметри, як методи обліку, фізичної та транспортної безпеки) створена в Австралії. За нею йдуть Канада, Швейцарія, Німеччина та Норвегія. Сполучені Штати посіли в рейтингу ядерної безпеки 11-те місце, Росія - 18-те.

У доповіді також сказано, що найгірша ситуація склалася в Ізраїлі, Пакистані, Індії, Ірані та Північній Кореї.

У доповіді зазначено також, що близько 1400 тонн високозбагаченого урану та 500 тонн плутонію зберігаються на сотнях об'єктів по всьому світу.

Nuclear Threat Initiative підкреслює, що значна частина ядерних матеріалів погано захищена і вразлива для викрадень або продажу на чорному ринку. !zn

Читайте також:

США до 2023 року витратять на ядерну програму 355 мільярдів доларів

Іран не має наміру відмовлятися від ядерних технологій

Росія в разі нападу на її територію буде застосовувати ядерну зброю

НАТО допоможе Україні перепоховати військові ядерні відходи часів СРСР