UA / RU
Підтримати ZN.ua

За наслідки Brexit відповідатимуть самі британці - в країні піднімають податки

Економічний план країни не відповідає амбіціям Джонсона.

У Великій Британії ставлять під сумнів те, що уряд виконає свої зобов'язання щодо створення балансу щоденного бюджету за три роки, як це обіцяв прем'єр-міністр Борис Джонсон, передає видання Bloomberg.

Поки Борис джонсон виголошує амбіційне рішення перервати будь-які торгові угоди з ЄС, які не будуть укладені за вимогами Великої Британії, економісти ставлять під сумнів його розрахунки. Інститут фіскальних досліджень Великої Британії опублікував аналіз, який підтверджує, що для здійснення запланованих урядових планів канцлер казначейства Ріші Сунак повинен значно збільшити оподаткування.

Уряд Джонсона усвідомлює що подальша торгівля з ЄС та наповнення бюджету вже не буде без сутичок. Проблема в тому, зазначає Bloomberg, що Джонсон та інші в його команді справді вірять у Brexit. Коли прем'єр-міністр каже, що він надасть пріоритет незалежності щодо торгової угоди, він має це на увазі.

Готуючи новий план бюджету, Сушак має обмежити фінансування відомств, які потребують найбільшої уваги, збільшити податки та послабити фіскальні правила.

"Основною ціллю має бути скасування допомоги для підприємців, яка коштує Казначейству 2,3 мільярда фунтів на рік, але приносить користь лише 5000 особам. А також збільшення податків для заможних британців, а не розділяти збір необхідних коштів на усіх громадян", - зазначили в Інституті фіскальних досліджень.

Раніше зазначалось, що прем'єр-міністр Борис Джонсон віщує початок нового партнерства з ЄС після Brexit. Проте це партнерство має бути за умовами Великої Британії. Він визнав, що у країни можуть виникнути "нерівності" з Євросоюзом. Джонсон прямо попереджає, що країна відмовиться від чіткого узгодження правил та відхилить юрисдикцію європейських судів у будь-якій торговельній угоді.