У Росії відкрили майже дві тисячі адміністративних справ за статтею про «дискредитацію» збройних сил РФ. Попри те, що стаття була прийнята лише у березні 2022 року, її застосування вже стало всеросійською практикою. Крім того, з цією статтею пов'язане переслідування громадян, які не підтримують вторгнення РФ в Україну. Про це повідомляє правозахисний проект «ОВД-Инфо».
Зазначається, що під час підрахунку правозахисники збирали дані з сайтів судів, системи ДАС «Правосуддя», прес-релізів МВС, а також повідомлень, які надходили на гарячу лінію організації. Правозахисники виключали дублі.
Згідно з підрахунком, в РФ було відкрито 1933 справи за «20.3.3 КПАП про дискредитацію ЗС РФ».
«Хоча статтю запровадили тільки в березні, її застосування вже стало всеросійською практикою: поліція не виявила "дискредитації" тільки в Чечні (дивно), Тиві та Магаданській області», - зазначають правозахисники.
Крім того, організація опублікувала рейтинг «регіонів-лідерів» за кількістю відкритих справ. Зазначається, що на території тимчасово окупованого Росією українського Криму силовики завели 56 справ за статтею про «дискредитацію» ЗС РФ.
До «регіонів-лідерів» увійшли:
- Москва - 295
- Санкт-Петербург - 103
- Краснодарський край - 92
- Калінінградська область - 76
- Томська область - 60
- Пермський край - 53
- Нижегородська область - 50.
Крім того, російські силовики за два місяці за статтею про «дискредитацію» армії виписали штрафів на загальну суму 19 949 000 рублів. Зазначається, що середня сума штрафу становить 34 218 рублів.
В російському адміністративному кодексі була впроваджена стаття «про дискредитацію ЗС РФ» через кілька днів після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Статтю почали застосовувати і проти громадян, які не підтримують військову агресію РФ. Крім того, за повторну «дискредитацію» армії громадянам РФ загрожує не адміністративна, а кримінальна відповідальність.