UA / RU
Підтримати ZN.ua

За 2018 рік понад 13,5 мільйонів людей були змушені покинути свої будинки – звіт

Повернулися додому лише 3 мільйони.

Тільки протягом 2018 року в усьому світі 13,6 мільйона людей були змушені покинути свої будинки і стати переселенцями або біженцями. Лише три мільйони з них змогли протягом того ж минулого року повернутися додому, йдеться у звіті Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, який називається "Глобальні тенденції за 2018 рік", представлений на пресконференції в Києві в четвер.

Вимушене переміщення знаходиться на рекордно високому рівні, але довгострокових рішень для переміщених осіб мало і їх складніше знайти, наголошують в УВКБ ООН.

"З тих, хто зміг повернутися додому добровільно і в безпечних умовах, тільки 593 800 осіб були біженціями, що повертаються на батьківщину з-за кордону", - йдеться у звіті, який є в розпорядженні DT.UA.

І тільки 92 400 біженців, або 0,066% з 1,4 мільйона біженців, визначених як високо вразливі і такими, що потребують переселення, було запропоновано переселення в 25 країнах світу.

"У 2018 році 62 600 біженців були натуралізовані в 27 країнах, що приймають біженців - це на 15% менше, ніж кількість біженців, яким запропонували громадянство, а також повні права і послуги, пропоновані приймаючими країнами у 2017 році", - наголошується в звіті.

Читайте також: Кожні дві секунди у світі стає на одного біженця більше – звіт

Зазначимо, що в рамках "Книжкового Арсеналу" УВКБ ООН, разом із посольством Данії в Україні, організувало "Живу бібліотеку", в якій "живими книжками", що розповідають про досвід біженців, стали письменники Кім Тхюї та Ларрі Трамбле (Канада), Крістіан Хустед (Данія), Імбі Паю (Естонія), Кадер Абдула (Голландія), а також українські експерти з питань біженців Наталія Гуржій (БФ "Рокада") і Максим Буткевич (українська правозахисна організація No Borders).

Детальніше читайте в матеріалі Алли Котляр "Вахід. Історія "біженця"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".