UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Національного архіву Британії зникли тисячі документів про спірні історичні моменти країни

Зникли документи, які стосуються дій Комуністичної партії Великобританії в період "холодної війни".

З Національного архіву Великобританії зникли тисячі урядових документів, які стосуються найбільш спірних епізодів в британській історії 20-го століття, пише The Gardian. Вони зникли після того, як державні службовці видалили їх з Національного архіву, а потім заявили про їх втрату. Всього пропало близько тисячі документів.

Так, з архіву зникли документи, які стосуються війни між Великобританією та Аргентиною за контроль над Фолклендськими островами в 1982 році, випробувань вакцин проти поліомієліту, етнополітичного конфлікту в Північній Ірландії і британського мандата в Палестині. Крім того, з архіву зник "листа Зінов'єва" (російський революціонер) - документ із закликом до збройного повстання на адресу англійських комуністів, нібито написаний головою виконкому Комінтерну Григорієм Зинов'євим.

В архів також не були повернуті документи, які стосуються дій Комуністичної партії Великобританії в період "холодної війни", звіт кабінету міністрів щодо ситуації в Північній Ірландії в 1970-х роках і папери, в яких, як стверджує газета, розкривалось, як уряд Великобританії після революції 1917 року "заволодів коштами уряду Росії, які зберігаються в британських банках".

У Міністерстві закордонних справ пізніше повідомили, що документи ніде не знайшли. Чому документи були вилучені і чому немає їх копій, у відомстві відмовилися повідомляти.

Раніше, Центр досліджень геноциду і резистенції жителів Литви (ЦИГРЖЛ) почав оприлюднювати агентурні повідомлення агентів радянської спецслужби КДБ.

Як повідомляється, спочатку буде оприлюднено повідомлення агентів, які діяли в литовських емігрантських організаціях: у Головному комітеті по звільненню Литви, Всесвітній литовській громаді, Раді литовців Америки, Литовської громаді Америки і в суспільстві Santara-Sviesa.

Пізніше планується оприлюднити агентурні повідомлення про науково-технічну розвідку і шпигунство, якими займалися агенти під час наукових та робочих стажувань.