UA / RU
Підтримати ZN.ua

З 1990 року у гарячих точках світу загинуло 2300 журналістів - IFJ

Професія журналіста входить до кола найбільш небезпечних видів зайнятості і пов'язана з активністю гарячих точок на планеті. За 25 років їх кількість не зменшилася, а навіть навпаки - зросла.

З 1990 року у всьому світі було вбито 2297 журналістів, повідомила прес-служба Міжнародної федерації журналістів (IFJ). Найчастіше журналісти гинуть в результаті викрадень, терактів із застосуванням вибухових пристроїв або в ході збройних конфліктів, при цьому розслідування, як стверджується в документі, проводиться лише в кожному десятому випадку. Тільки в 2015 році загинули 112 журналістів.

Найнебезпечнішою країною для журналістів визнаний Ірак, де за останні 25 років були вбиті 309 співробітників ЗМІ. Далі в переліку йдуть Філіппіни (146 осіб), Мексика (120), Пакистан (115), Росія (109), Алжир (106), Індія (95), Сомалі (75), Сирія (67) і Бразилія (62). У звіті IFJ відзначається також, що в 2015 році найбільше журналістів загинули в трьох країнах - Франції, Іраку, Ємені, причому у Франції всі жертви були співробітниками сатиричного журналу Charlie Hebdo.

Нагадаємо, резонансний теракт стався в Парижі 7 січня 2015 року. В офісі будівлі Charie Hebdo двоє мусульман, незадоволених карикатурами на пророка Мухаммеда, влаштували бійню.Загинуло 12 осіб: 10 журналістів, включаючи головного редактора видання Стефана Шарбоньє, а також двоє поліцейських, що охороняли будівлю. Терористи - брати Шериф і Саїд Куаши - втекли з місця злочину. Через два дні, 9 січня, поліція і силовики заблокували їх у друкарні в місті Даммартен-ан-Гоель неподалік від французької столиці. Брати Куаши взяли одного заручника. Під час штурму будівлі їх було ліквідовано, заручник не постраждав.