UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ймовірний наступник Меркель поставив під сумнів доцільність "Північного потоку-2"

Він нагадав, що в руках Німеччини знаходиться інструмент, який дозволить примусити Путіна замислюватися перед тим, як розпалювати десь обстановку.

Реалізація спільного німецько-російського проекту газопроводу "Північний потік-2" стає все більш проблематичною, особливо в світлі ескалації напруги між Росією і Україною, у п'ятницю, 30 листопада, заявив претендент на посаду голови Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц в ході регіональної конференції партії у Берліні, передає Deutsche Welle.

"Чим сильніше ескалація конфлікту, тим більш значущим стає питання: чи правильно, що ми будуємо цей трубопровід?.. Путін повинен знати, що ми, щонайменше, задумаємося над цією темою, якщо він буде продовжувати вести себе подібним чином", - зазначив Мерц.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно утримують 24 українських військовослужбовців. Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".