3 більше не хворий учасник світової економіки. 19 країн єврозони вже демонструють найсильніше зростання за десятиліття. А тепер економісти Credit Suisse Group AG і Oxford Economics проголошують, що вони прямують в напрямку золотого періоду зростання з низькою інфляцією.
Про це пише Bloomberg, нагадуючи, що Європа сильно постраждала від глобальної фінансової кризи. Вона пережила потрясіння через суверенні борги, зіштовхнулася з рекордним безробіттям і майже дефляцією, яка поставила під загрозу саме існування єврозони. Хоча відновлення повною мірою всього втраченого за темні роки ще не відбулося, а продуктивність в Європі досі низька, нинішній економічний підйом дає надію, що, принаймні, деякі шрами вдасться загоїти.
"Це ера зростання єврозони у розквіті. Нашим друзям на континенті варто насолодитися нею, оскільки затягувати пояси доводилося довго", - сказав колишній міжнародний економіст Федерального резерву США Натан Шітс.
Економіст Oxford Economics Енджел Талавера зауважує, що покращення дає простір для дій. Єврокомісія минулого тижня підняла прогноз економічного зростання на 2017 рік до 2,2%. Хоча ще в травні чекала, що воно буде не більшим ніж 1,7%. Опитані Bloomberg економісти покращували свої прогнози для єврозони вісім разів цього року.
Член правління Європейського Центрального банку Бенуа Кюре сказав, що з огляду на баланс і стабільність, економіка єврозони зараз у найкращій формі з 1999 року, коли євро було запроваджене. Втім, він також закликав уряди вжити заходів, щоб підтримати спільну валюту.
Раніше повідомлялося, що безробіття в єврозоні в травні залишилося на мінімумі за 8 років - 9,3%. Європейське безробіття стабільно скорочується з моменту початку зростання економіки регіону в середині 2013 року.
Нагадаємо, що в Україні реальна кількість безробітних становить близько 1,9 млн осіб, в той час як в службах зайнятості офіційно зареєстровано близько 400 тис непрацевлаштованих громадян.