Власники програм обміну повідомленнями та інші цифрові служби будуть змушені надавати дані своїх користувачів за запитом правоохоронних органів країн Євросоюзу протягом 10 днів або протягом шести годин в надзвичайних ситуаціях, відповідні положення містяться у проекті Єврокомісії, повідомляє Euractiv.
Єврокомісія планує посилити тиск на технологічні компанії, які збирають так звані електронні докази, необхідні для кримінальних розслідувань, незалежно від того, де компанії розташовані або де зберігаються дані.
Під нові правила підпадають соціальні мережі, такі як Twitter і Facebook, постачальники "хмарних мереж", реєстри та реєстратори доменних імен, а також "цифрові ринки, які дозволяють споживачам і / або трейдерам укладати однорідні транзакції", такі як користувальницькі форуми на платформах електронної комерції.
Планується, що реформа буде оголошено 17 квітня. Єврокомісія обґрунтовує свою пропозицію "експоненціальним збільшенням використання онлайн-сервісів і додатків", якими іноді "зловживають" для вчинення злочинів.
Стурбованість Єврокомісії пов'язана зі скандалом навколо найбільшої соціальної мережі Facebook, засновник якої Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytics, яка обслуговувала виборчий штаб Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і могла некоректно скористатись особистими даними користувачів. У Британії та ЄС підозрюють, що дані могли бути використані для таргетованої агітації під час референдуму за Brexit.
У Cambridge Analytica ці звинувачення заперечують.
На тлі скандалу акції Facebook за підсумками торгів 19 березня впали в ціні на 7%. Наступного дня котирування акцій компанії продовжили зниження.
Детальніше про скандал, що спалахнув навколо Facebook і став причиною великих фінансових і репутаційних втрат компанії, читайте в матеріалі DT.UA "Скандал навколо Facebook: що відомо на даний момент".