Європейський Союз заморозив фінансування Республіки Молдова до формування нового уряду, відповідає ряду умов.
"зараз наше рішення – заморозити підтримку бюджету. Європейський союз хоче бачити сформовану в найкоротші терміни правлячу коаліцію, а новий уряд повинен негайно звернутися до МВФ і просити нової угоди про фінансування. В даний момент ми враховуємо два аспекти: банківська криза і макрофінансову стабільність країни", - заявив глава делегації ЄС в нашій країні Піркка Тапіола.
В поточному році, за словами міністра фінансів Анатолія Арапу, ЄС збирався виділити 40,7 млн євро для підтримки ряду областей, в тому числі і для реформи судової системи.
Прем'єр-міністр Молдови Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском ЗМІ. 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови.
Конституційний суд країни роз'яснив, що Габурич може виконувати обов'язки до формування нового уряду і прийняття присяги членами нового кабміну. Однак, якщо прем'єр, який пішов у відставку, відмовляється продовжувати виконувати свої обов'язки, то президент зобов'язаний призначити одного з членів уряду в. о. прем'єра.
22 червня президент Молдови Микола Тімофті назнал в. о. прем'єра главу МІД Наталю Герман.
Раніше Світовий банк відмовився допомагати Молдові з-за корупції у банківській сфері.