UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз сподівається на виконання усіма сторонами ядерної угоди з Іраном

Представники ЄС та Ірану чекають того ж і від США.

Євросоюз очікує, що всі сторони продовжать виконувати Спільний комплексний план дій (СКПД) по рішенню ядерної проблеми Ірану, заявила глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні після зустрічі з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Зарифом у четвер у Брюсселі, передає Reuters.

"Єдність міжнародного співтовариства необхідна для захисту домовленості, яка працює, робить світ безпечнішим і запобігає можливій ядерній гонці в регіоні. І ми очікуємо, що всі сторони продовжуватимуть повністю виконувати цю угоду", - сказала Могеріні журналістам.

У свою чергу глава МЗС Ірану повідомив, що Іран прийшов до спільної згоди з Великобританією, Німеччиною і Францією на зустрічі в Брюсселі з низки питань, що стосуються застосування СКПД.

"Міцний консенсус досягнутий у Брюсселі сьогодні: 1) Іран виконує умови СКПД, 2) В народу Ірану є повне право на його переваги, 3) Будь-яке рішення, що підриває СКПД, є неприйнятним. Міжнародні посередники повністю усвідомлюють, що виконання домовленостей Іраном залежить від повного дотримання домовленостей США", - зазначив Зариф.

У четвер пройшла зустріч глави європейської дипломатії Федеріки Могеріні, глави МЗС Франції Жан-Іва Ле Дріана, глави МЗС ФРН Зігмара Габріеля, глави МЗС Великобританії Бориса Джонсона з главою МЗС Ірану, який здійснив візит до Брюсселя напередодні рішення адміністрації США щодо долі СКПД, яке, як очікується, буде оголошено в п'ятницю.

Учасники зустрічі підтвердили необхідність збереження цієї угоди.

Іран і "шістка" міжнародних посередників - Росія, США, Великобританія, Китай, Франція і Німеччина - 14 липня 2015 року досягли історичного угоди про врегулювання багаторічної проблеми іранського атома: був прийнятий Спільний комплексний план дій, виконання якого знімає з Ірану введені раніше економічні і фінансові санкції з боку РБ ООН, США і Євросоюзу.

США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, результатом чого стало прийняття нових санкцій. Нинішня адміністрація США жорстко критикує угоду і загрожує вийти з неї, називаючи документ "найгіршою операцією" для США. Тегеран вже оскаржив у Раді безпеки ООН санкції з боку США.

Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Докладніше про перипетії навколо іранського ядерного питання читайте в матеріалі експерта Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".