Країни Євросоюзу, саміт який проходить в Брюсселі, скоротять фінансову допомогу Туреччині, спрямовану на підготовку країни до вступу в ЄС, повідомила канцлер ФРН Ангела Меркель. Мова йде про суму в 4,45 млрд євро до 2020 року, які були заплановані на підтримку вступу Туреччини в об'єднання європейських країн.
"Ми звернулися до Єврокомісії виробити рекомендації щодо внесення змін і скорочення допомоги, спрямованої на вступ", - заявила Меркель журналістам за підсумками першого дня саміту. Така пропозиція ґрунтується на звинуваченнях про те, що в Туреччині порушуються права людини, а це не відповідає критеріям членства в Євросоюзі.
В підтримку припинення фінансування виступив і прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель, який повідомив, що переговори про вступ Туреччини в ЄС "де-факто заморожені", і кошти на її вступ повинні бути перерозподілені на інші потреби.
Меркель, тим не менш, визнала, що "немає більшості" в питанні негайного припинення переговорів з Туреччиною, з іншого боку, сказала вона, "спостерігається значна частка скептицизму в зв'язку з нинішньою ситуацією".
Разом з тим, як зазначили спостерігачі, в підсумковому документі немає подробиць і рішень саміту по турецькому питанню, в ньому лише згадується, що "ЄС обговорив відносини з Туреччиною".
Нагадаємо, після місяців критики з боку ЄС на адресу Туреччини з приводу кричущих порушень прав людини під час правління Ердогана канцлер Німеччини Ангела Меркель дала зрозуміти, що Туреччина не повинна стати членом ЄС. Вона також заявила про необхідність скоротити обсяги торгівлі з Туреччиною через затримання німецьких громадян у цій країні.
У вересні президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про те, що не бачить перспективи приєднання Туреччини до ЄС у найближчому майбутньому.
Зі своєю відповіддю не забарився і президент Туреччини Реджеп Ердоган. Він заявив про те, що його країна більше не зацікавлена у членстві в Європейському Союзі, але, в той же час, Анкара не збирається в односторонньому порядку виходити з переговорів.
Ердоган розкритикував політику ЄС і звинуватив Брюссель, а також найбільш впливові держави Євросоюзу (очевидно, в першу чергу, Німеччину) "лояльному ставленні до тероризму".