UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз прийняв директиву про захист прав сексуальних меншин

ЄС прагне до принципу універсальності прав людини і підтверджує, що культурні, традиційні або релігійні цінності не можуть служити виправданням для будь-якої форми дискримінації.

Рада міністрів закордонних справ 3 ухвалила у понеділок, 24 червня, директиви на захист прав лесбійок, геїв, бісексуалів, транссексуалів і інтерсексуалів.

Цей документ обсягом 20 сторінок визначає ЛГБТ як вразливу меншість, права якої особливо часто зневажаються. Директиви визначають політику країн ЄС щодо просування і захисту прав ЛГБТ.

"Права осіб ЛГБТ охороняються чинним міжнародним правом у сфері прав людини, - наголошується в документі. - Представники ЛГБТ мають такі самі права, як і інші люди - ніякі нові права людини не створені для них, і ні в якому праві людини їм не може бути відмовлено. ЄС прагне до принципу універсальності прав людини і підтверджує, що культурні, традиційні або релігійні цінності не можуть служити виправданням для будь-якої форми дискримінації, включаючи дискримінацію щодо ЛГБТ".

"ЄС глибоко стурбований, що сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність продовжують використовуватися для виправдання серйозних порушень прав людини по всьому світу, - йдеться в директивах. - Представники ЛГБТ складають вразливу групу, яка і раніше, зазнає переслідувань, дискримінації, залякування та жорстокого поводження, часто з застосуванням крайніх форм насильства, включаючи тортури і вбивства".

"ЄС особливо стурбований тим, що в деяких країнах, сексуальні відносини між повнолітніми особами однієї статі вважаються злочинними, караються позбавленням волі або смертною стратою, - наголошується в документі. - В інших країнах уряди активно прагнуть обмежити свободу зборів, асоціацій і свободу вираження осіб ЛГБТ".

Директиви ЄС визначають осіб, що працюють щодо просування прав ЛГБТ, як правозахисників, і їхня діяльність буде розглядатися при моніторингу ситуації з правами людини у третіх країн.

ЄС у своїй зовнішній політиці має намір активно просувати і захищати усі права ЛГБТ на основі чинного міжнародного права в цій галузі, використовувати наявні в нього важелі впливу, в тому числі фінансові.

Разом з тим у документі зазначається "чутливість" цієї проблеми в багатьох країнах, включаючи країни ЄС. Тому підкреслюється необхідність предметного і поважного підходу до просування прав ЛГБТ, "обліку місцевих реалій, в яких правозахисники повинні вести свою боротьбу". !zn

Читайте також:

Соціологи зафіксували дуже високий рівень нетерпимості до сексуальних меншин

Десятки тисяч противників одностатевих шлюбів вийшли на вулиці Парижа

Гей-парад у Києві тривав півгодини: 50 учасників охороняла тисяча міліціонерів

Спроба провести гей-парад у Тбілісі призвела до масових заворушень