UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз повинен призначити спецпредставника по справах України і Криму - комітет асоціації

Комітет розчарований відсутністю конкретних пропозицій за рішенням проблеми деокупації півострова.

Європейський союз повинен докладати більше зусиль для вирішення конфлікту на Донбасі і деокупації Криму, за прикладом США призначити спеціального представника з цих питань, йдеться у заяві, прийнятій парламентським комітетом асоціації ЄС-Україна на засіданні, яке відбулося 18-19 квітня у Страсбурзі.

"ЄС повинен робити амбітні пропозиції щодо своєї ролі у вирішенні конфлікту, такі як призначення спеціального представника ЄС щодо конфлікту в Східній Україні та Криму", - йдеться в заяві.

Комітет розчарований, що за чотири роки після незаконної анексії Криму і міста Севастополя Російською Федерацією на міжнародних форумах не обговорювалося ні одна конкретна пропозиція міжнародного формату переговорів про деокупації півострова.

"Висловлюємо жаль з приводу того, що Рада з закордонних справах не затвердив висновки щодо України на своєму останньому засіданні в березні 2018 року, тому закликаємо держави-члени ЄС провести цю дискусію з прийняттям висновків на черговому можливе засіданні Ради закордонних справ", - йдеться в заяві.

Депутати також засудили як політичне переслідування незаконне ув'язнення в Росії і Криму громадян України, а також погіршення ситуації з правами людини в Криму, зокрема для кримських татар.

"У світлі цих подальших порушень міжнародного права та основних прав людини вважаємо, що ЄС і Україна не тільки повинні продовжувати існуючі санкції, але і накладати додаткові на Росію, в тому числі на тих, хто відповідає за порушення прав людини і організацію так званих президентських виборів у Криму і місті Севастополь", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, вісім міністрів закордонних справ написали статтю до річниці анексіії Криму, у якій заявили про те, що не визнають претензії Росії на півострів і продовжують засуджувати незаконну його анексію, йдеться в статті "Чотири роки потому - але ми не забудемо незаконно окупований Крим".

15 березня відбулося відкрите засідання РБ ООН за формулою Appia, присвячене проблематиці тимчасової окупації Криму. Засідання було скликане делегаціями Швеції, Великобританії, Нідерландів, Польщі та США за ініціативою України.

Україна в Раді Безпеки ООН закликала посилити міжнародні санкції проти Росії через ситуацію в анексованому Криму.

Більшість країн-учасниць РБ ООН відзначили незаконність дій Росії в Криму й висловили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

21 грудня Європейська Рада поширила офіційне повідомлення про продовження санкцій Євросоюзу проти Росії ще на шість місяців – до 31 липня 2018 року.

Відповідне рішення було ухвалене за підсумками Саміту ЄС 14 грудня, на якому президент Франції Еммануель Макрон і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили з доповіддю про імплементацію Мінських домовленостей і вказали на відсутність передумов для зняття санкцій.

Санкції проти Росії були введені Європейським союзом 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року, згодом їх продовжували кожні півроку.