UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз не поспішає брати додаткові зобов'язання в Україні – Le Monde

Київ вимагає перспективи членства, а Брюссель запевняє, що українці і так вже стали частиною "європейської сім'ї".

Уникнути небезпечного взаємного розчарування було головною метою саміту Україна-ЄС, який відбувся два дні тому, 27 квітня. Останнім часом невдоволення сторін почало переростати в підозрілість, тому провести зустріч було необхідно.

Про це на сторінках Le Monde пишуть Бенуа Віткін і Жан-П'єр Струбан. Україна, побоюючись нового наступу Росії, постійно наполягає на передачі їй оборонного озброєння і розміщення міжнародної місії для підтримки миру в Донбасі. Крім цього, президент Петро Порошенко вимагає безвізовий режим для українців і перспективу членства в ЄС. Він переконував, що Україна здатна виконати всі умови за п'ять років.

Але Дональд Туск і Жан-Клод Юнкер заявили, що поки питання миротворчої місії не стоїть. В кращому випадку буде відправлена група для вивчення обстановки, яка матиме суто громадські засади.

"Жодна країна не погодиться, щоб її громадяни гинули на російському кордоні", - цитує французьке видання неназваного європейського дипломата.

Стосовно вступу України в ЄС, то європейські лідери дали зрозуміти, що поки це питання не актуальне. Крім того, за їхніми словами, українці і без цього стали частиною "європейської сім'ї". Вони наполягали на ефективному проведенні реформ. Але відсутність обіцянки про повноцінне членство не влаштовує Київ.

"Кожен раз ми чуємо одне і те ж послання: "Проведіть реформи, а там буде видно". А послання повинно бути інакшим: "Працюйте, і ви вступите в Євросоюз". Інакше навіщо були потрібні революція, реформи і війна", - прокоментував виданню неназваний співрозмовник з української сторони.

Також на саміті Україна та ЄС підтвердили єдність політики щодо РФ. Про це повідомив президент України Петро Порошенко у своєму виступі для преси за підсумками саміту.

"У спільній заяві ми підтвердили незмінність політики Євросоюзу в питанні санкцій проти Російської Федерації", - прокоментував прийнятий документ Порошенко.

Щодо вільного пересування українців Європою, то на Ризькому саміті "Східного партнерства" ЄС може визначити дату введення безвізового режиму з Україною.