UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейський Центробанк може погодитися на паралельну валюту для Греції - Die Welt

Афіни можуть збанкрутувати, але не обов'язково вийдуть з єврозони.

Кредитні ринки стурбовані: ймовірність банкрутства Греції обчислюється в даний час в 87 %, пише німецька газета Die Welt.

Але банкрутство не обов'язково означатиме вихід Греції з валютного союзу. Зараз в ЄС обговорюється такий варіант, коли Греція дійсно збанкрутує, але все ще залишиться в зоні євро.

До теперішнього моменту цей варіант вважався немислимим. Адже збанкрутіла держава-член могла завдати шкоди престижу єврозони.

Зараз європейські політики побоюються, що може статися "ланцюгова реакція" через вихід Греції із зони євро. Для Афін це збільшить ризик ізоляції. Крім того, ця ситуація відобразиться на інших членах союзу.

Видання зазначає, що Греція може уникнути формального банкрутства. Такий сценарій пропонує рейтингове агентство S & P. Експерти агентства повідомили, що тільки затримка платежів перед приватними кредиторами розглядається як банкрутство. Афінам потрібно тимчасово призупинити платежі в червні перед МВФ, щоб виграти час для договору з донорами єврозони.

Європейський центральний банк у разі суверенного дефолту Греції розглядає можливість введення паралельної валюти.

Головний експерт незалежний аналітик компанії Capital Economics Роджер Бутл вважає, що банкрутство без виходу з єврозони для Афін - це погано. "Тільки вихід з валютного союзу може зробити країну конкурентоспроможною і дати їй можливість почати все спочатку", - говорить він.

Економісти передрікають зараз тільки початок грецької "драми", резюмує автор статті.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що уряд Греції підготував радикальний план по націоналізації банківської системи та запровадження паралельної євро валюти у разі, якщо Афінам не вдасться домовитися з ЄС.

Читайте також: Греція попередила Обаму про наслідки її дефолту для світової економіки - The Times

Повідомлялося, що ЄС не надасть Греції кредит у квітні. Причиною відстрочення кредиту є неготовність країни до економічних реформ.