Європарламент затвердив у середу рішення про створення комітету з розслідування "панамського досьє.
Комітет буде розслідувати передбачувані порушення Єврокомісією або країнами ЄС союзного законодавства про боротьбу з відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків. До складу комітету увійдуть 65 членів, їм дано дванадцять місяців на підготовку відповідної доповіді.
Тиждень тому Конференція голів (глава Європарламенту та лідери політичних груп) погодила мандат цього комітету.
3 квітня Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.
Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі – панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.
Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.
Також у матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.