UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент позбавив Ле Пена недоторканності

Французького політика звинувачують у відкритому розпалюванні расової ненависті.

Європейський парламент позбавив депутатського імунітету французького правоекстремістського політика Жан-Марі Ле Пена за антисемітські висловлювання.

Причиною такого рішення законодавчого органу Європейського Союзу став відеозапис, опублікований на сайті заснованої Ле Пеном партії "Національний фронт" влітку 2014 року, повідомляє DW.

"Ми спечемо цілу пачку таких наступного разу", - сказав Ле Пен на відеозаписі про відомого єврейського співака Патріка Брюеле.

Цей вислів французького політика було сприйнято як натяк на знищення євреїв у нацистських концтаборах.

Такі заяви Ле Пена спровокували у Франції обурення. Після зняття депутатського імунітету у відношенні Ле Піна може бути відкрито розслідування.

Зараз Ле Пена звинувачують у відкритому розпалюванні расової ненависті.

Батька нинішнього лідера "Національного Фронту" Марін Ле Пен неодноразово притягували до відповідальності за його висловлювання. Сама Марін Ле Пен відмежувалася від скандальних фраз батька, назвавши їх "політичною помилкою". Щодо самої Марін Ле Пен теж йде розслідування, її можуть позбавити депутатської недоторканності.

Читайте також: Європарламент може проголосувати за "безвіз" для України до саміту Україна-ЄС – євродепутат

Нагадаємо, французький ультраправий політик Жан-Марі Ле Пен оштрафований на 30 тисяч євро за свої висловлювання про Голокост.

Ці заяви також призвели до конфлікту Ле Пена з партією "Національний фронт", яку нині очолює його донька Марін Ле Пен. Політика виключили з партії, за що він зажадав відшкодувати йому 2 млн євро.

Партія "Національний фронт" відома своїми націоналістичними поглядами і співпрацею з Кремлем. Зокрема, вона виступає проти євроінтеграції Франції і вимагає припинити в'їзд іноземців в країну. Ле Пен-старший конкурував з Жаком Шираком у другому турі президентських виборів у 2002 році. Під керівництвом Марін прихильники партії отримали 24 місця в Європарламенті.