Лідери Європарламенту планують провести кампанію, щоб переконати людей не голосувати за євроскептичні партії на виборах 2019 року. Проект цієї стратегії, як очікується, буде підписаний Бюро Європарламенту в понеділок, пише Politico.
Так, згідно з інформацією видання, вже в ЕП підготували документ, у якому викладена комунікаційна передвиборна стратегія і проведення відповідної кампанії.
"Не буде перебільшенням сказати, що на карту поставлена доля ЄС", - сказано в документі. Також наголошується, що "кампанія повинна не просто направляти виборців на дільниці, але і переконувати їх підтримати європейський проект".
Автор кампанії, генеральний секретар парламенту Клаус Вель, стверджує, що цей підхід необхідний адже в Європарламенті турбуються, що явка виборців, яка на останніх виборах 2014 року склала 43% буде низькою, що потенційно сприятиме партіям євроскептиків.
"Європарламенту слід прийняти чітку та однозначну позицію на користь Європейського союзу", - йдеться в записці.
Деякі з депутатів-євроскептиків вже відреагували на такий крок ЄП. Так, член Європейського парламенту Пітер Лундгрен з вкрай правих шведських демократів-євроскептиків гнівно заявив:
"Федерали ЄС в розпачі через програш і недавні вибори в Австрії та Чехії. Європейський парламент тепер буде використовувати гроші платників податків для створення пропагандистської машини, щоб змусити замовкнути своїх критиків", - сказав він.
Сьогодні в Європарламенті 751 депутат, з яких 150 представляють євроскептичні партії різних країн.
Напередодні саміту "Східного партнерства" 24 листопада Європейський парламент пропонує нові шляхи активізації відносин ЄС з Україною, Грузією і Молдовою, сказано на сайті Європарламенту.
Так, в новій доповіді Європарламент закликає поглибити співпрацю і знайти нові способи підтримки країн на східних кордонах ЄС.