UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа, за словами Меркель, ніколи не змириться з російською анексією Криму

Євросоюз ніколи не погодиться з російської анексією Криму, заявила канцлер ФРН Ангела Меркель. Вона звинуватила Москву в нехтуванні фундаменту європейської повоєнної політики.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Німеччина і Євросоюз ніколи не змиряться з російською анексією Криму. "Ми не можемо продовжувати вести справи, як ніби нічого не сталося", - підкреслила вона в інтерв'ю телекомпанії ARD. Водночас вона зазначила, що в питанні про Крим необхідно проявляти терпіння. Глава уряду ФРН нагадала, що країнам Балтії та Німеччини теж знадобилося багато часу, щоб домогтися відповідно незалежності і возз'єднання.

Канцлер звинуватила Росію в тому, що, анексувавши Крим, вона потоптала сам фундамент європейської політики, копітко выстраивавшийся з 1945 року. "Фундамент післявоєнної європейської політики - це повага територіальної цілісності кожної держави, і ось цей фундамент був не тільки поставлено під питання, а просто проігноровано. Для Європи - це не тільки дуже небезпечно, це просто неприпустимо, оскільки все, що ми ретельно вибудовували з 1945 року, може бути дуже швидко зруйновано. Тут ми не можемо йти на компроміси, речі потрібно називати своїми іменами", - підкреслила федеральний канцлер.

Торкнувшись питання про ситуацію на решті частини України, Меркель зазначила, що "проміжна мета - забезпечити проведення 25 травня вільних виборів президента, в яких зможе брати участь якомога більше людей". Вона попередила, що якщо з проведенням виборів в Україні виникнуть проблеми, а спроби дестабілізувати ситуацію в цій країні будуть продовжуватися, то Євросоюз введе додаткові санкції проти Росії.

Меркель підкреслила, що санкції - це не самоціль. Це, за її словами, "реакція, яка відбувається, коли ми вважаємо, що політичні зусилля поки не привели до успіху". Вона відкинула думку про те, що санкції ЄС проти РФ можуть виявитися м'якше американських, пояснивши, що економічні зв'язки між ЄС і Росією - значно інтенсивніше, ніж між Росією і США, і тому на перший погляд менш жорсткі санкції з боку європейців матимуть настільки ж сильну дію, як і формально більш жорсткі - американські.

На питання про те, чи має намір Меркель закликати владу в Києві до згортання військової операції на сході України після того, як президент РФ Володимир Путін закликав сепаратистів відкласти "референдум" про статус Донецької області, федеральний канцлер відповіла, що ситуація на Україні загострювалася протягом багатьох днів, і тому не можна очікувати, що все, що робить українська сторона для відновлення контролю над східними областями, буде одразу припинено.

"З одного боку, кожна держава має право посилатись на монополію на застосування сили, з іншого - потрібно діяти розумно. Знайти серединний шлях, безумовно, непросто", - резюмувала Меркель. !zn

Читайте також:

За приєднання до Росії голосували лише близько 15% кримчан, - Рада при президенті РФ

Українці стали ставитися до Путіна гірше, ніж до Сталіна

Заяви Путіна не підтверджуються реальними кроками: війська РФ залишаються біля кордонів України

Росія замість відведення своїх військ заявила, що Україна зосередила на кордоні з РФ 15-тисячну армію