UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа кинула Україну на амбразуру - Newsweek

Європейці не усвідомили загроз з боку Росії.

Для більшості європейців війна в Україні на відміну від ІД не становить загрози для їх способу життя та їх цінностей, пише Newsweek.

Битва за Дебальцеве закінчилася: 18 лютого президент України Петро Порошенко наказав своїм військам відійти від міста в Донецькій області на сході України.

"У солдатів не було шансу на перемогу. Їх легко перевершили за чисельністю проросійські сили, які Москва підтримувала протягом усього конфлікту", - йдеться в статті. Коли українські солдати йшли з міста під обстрілом, від мирної угоди, досягнутої 12 лютого в Мінську, нічого не залишилося", - йдеться в статті.

"Часті телефонні переговори канцлера Німеччини Ангелою Меркель з російським президентом Володимиром Путіним щодо реалізації угоди про припинення вогню ні до чого не привели. Дипломатія не відбулася. Більш того, європейці не зрозуміли наслідків: Україна втрачає свою територіальну цілісність", - пише автор.

Як пише видання, європейські лідери можуть заламувати руки. Вони можуть загрожувати розширенням санкцій проти Росії. Але збиток був нанесений до березня 2014 року, коли Путін анексував Крим. Слабка реакція ЄС на агресію Росії перекреслила правила, які встановилися холодної війни.

Гельсінкські угоди 1975 року були підірвані, в них лідери західного і комуністичного блоків пообіцяли поважати непорушність кордонів. "Європа вступає в нову небезпечну епоху, до якої вона абсолютно не готова", - йдеться в статті.

Коли справа доходить до вихідних від Росії реальних загроз для східних кордонів мотивів, європейські лідери все ще вдаються до "м'якої сили". У той же час деякі уряди приєдналися до очолюваної США коаліції по боротьбі з терористичною загрозою, що виходить від "Ісламської держави" в Іраку і Сирії.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лайен, під керівництвом якої створюється нова "біла книга", в якій зазначено, що Росія є загрозою. Він намагалася пояснити різницю у підході до російської агресії і до джихадизму. Лайен заявляла, що дипломатія не подіє на ІД, тому що там нема з ким вести переговори. Таким чином, застосування сили є доцільним. За її словами, з Росією все по-іншому: тут у Заходу є партнер для переговорів.

Але провал останнього угоди про припинення вогню на сході України показує марність спроб домовитися з російським президентом.

"Для більшості європейців війна в Україні на відміну від ІД - не становить загрозу для їх способу життя та їх цінностей. Тим не менш, війна вже поставила під сумнів принцип непорушних кордонів у Європі. Який європейський лідер стане заперечувати це?", - резюмує автор.

Як писало видання Gazeta Wyborcza, після того, як проросійські терористи порушили умови перемир'я, досягнуті в Мінську, і захопили Дебальцеве, експерти та оглядачі почали звинувачувати Захід у капітуляції в боротьбі проти Росії за Україну.