Останнім часом складається враження, що на Заході вважають, що конфлікт в Україні – це внутрішня проблема 3, - пише на сторінках Die Zeit перший спікер парламенту незалежної Литви Вітаутас Ландсбергіс.
"В Україні загинули більше 5 тисяч людей, але на Заході не говорять про війну в Європі. Там вважають, що агресія проти України – це агресія проти когось невідомого. Така позиція лише сприяє російській агресії", - пише литовський політик.
Він переконаний, що Захід помилково дозволив Володимиру Путіну диктувати свої умови проведення переговорів щодо конфлікту в Україні: він обрав місце, тему переговорів і склад учасників.
"Коли канцлер Німеччини Ангела Меркель каже, що конфлікт в Україні неможливо вирішити військовими методами, я дуже хотів би знати, чи вважає Путін так само. Швидше за все, він якраз навпаки, прагне вирішити його військовим способом", - пише Ландсбергіс, додаючи, що слова Меркель – це лише відмовка, щоб не надавати Україні військову допомогу.
На думку литовського політика, дії, які були б доцільними для Європи в нинішній ситуації, очевидні. А саме, треба допомогти Україні "захиститися від російських танків і важкої артилерії".
"Виключення Росії з міжнародної платіжної системи SWIFT цілком підійшло б для того, щоб завдати їй економічний удар. А в якості дипломатичних заходів можна було б виключити Росію з міжнародних організацій, таких як ООН, правила якої Росія дуже грубо порушила", - йдеться в статті.
Автор також дивується, чому Захід досі не публікує інформацію про банківські рахунки Путіна, щоб його прихильники в Росії і за її межами побачили, наскільки чесний російський президент.
Також Лансбергіс додає, що твердження Кремля про те, що Росію оточують лише вороги, не нове. Цей міф існує з часів Російської імперії і служить виправданням для нападу на інші країни. Він нагадує, що фактично кожен правитель Росії намагався захопити нові території. Не рахуючи російських царів, Йосип Сталін клявся перед труною Володимира Леніна, що буде розширювати СРСР. І Путін, ставши президентом, теж не приховував, що його мета – відновити Радянський Союз.
"Це ж стосується і пропагандистської риторики про те, що Росію нібито принизили. Лише наглядач ГУЛАГу буде почуватися приниженим, коли в'язні він нього тікають", - йдеться в статті.
Ландсбергіс також закликає не називати проросійських терористів в Донбасі "сепаратистами". Він підкреслює, що до того, як екс-президент Віктор Янукович не полишив свою посаду і не втік з України, ніяких проявів того, що якийсь регіон хоче відділитися, не було. Це все влаштував Кремль минулого року.
"В Європі не буде миру, доки вона буде потурати агресорам, оскільки це буде не мир, а капітуляція", - додав литовський політик.
Вчора перм'єр-міністр Польщі Ева Копач заявила, що Путін "Іскандерами" намагається вплинути на рішення Євроради про санкції, нагадавши про нещодавнє розміщення російського озброєння в Калінінграді і Криму.
Раптова перевірка боєготовності Північного флоту, ряду підрозділів Західного військового округу і ВДВ Росії почалася напередодні, 16 березня, і триватиме до 21 березня. У ній беруть участь 38 тис. військових, 3,36 тис. одиниць озброєння та військової техніки, понад 55 бойових кораблів і підводних човнів, а також 110 літаків і вертольотів.