UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія закликає Вашингтон координувати нові санкції проти РФ

Обговорювані санкції можуть завдати шкоди економічній і енергетичній безпеці ЄС.

В Європейському союзі занепокоєні угодою обох палат Конгресу США щодо нових санкції проти Росії. Єврокомісія закликала Вашингтон погоджувати санкційну політику з країнами "Великої сімки" (G7) , повідомляє Reuters.

Єврокомісія попередила про "широкі та невибіркові" й "непередбачені наслідки", особливо у зв'язку із зусиллями, прикладеними ЄС для пошуків джерел енергії за межами Росії.

"Ми високо цінуємо єдність, яка переважає в лавах наших міжнародних партнерів щодо нашого підходу до дій Росії в Україні та подальших санкцій. Така єдність - гарантія ефективності і довіри до наших заходів. І ми розуміємо, що законопроект про санкції проти Росії та Ірану пов'язаний, насамперед, з міркуваннями внутрішньої політики", - йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Там також підкреслили важливість координації санкційних заходів у контексті виконання Росією Мінських домовленостей.

"Ми неодноразово говорили про те, як важливо, щоб будь-які можливі нові заходи узгоджувалися між міжнародними партнерами, щоб підтримувати єдність партнерів у питаннях санкцій, яке є основою зусиль, спрямованих на повне виконання Мінських домовленостей", - підкреслюється в повідомленні.

У ЄС нагадали про те, що санкції є найбільш ефективними в тому випадку, коли вони скоординовані. Їхній вплив зростає, а країни, що вводять санкції, можуть "уникнути несподіванок" та керувати потенційним впливом на власні економічні интереси.

"Ми стурбовані тим, що у заходів, обговорюваних у Конгресі США, можуть бути непередбачувані наслідки, не лише у питанні трансатлантичної єдності та єдності країн G7, але і в питаннях економічної та енергетичної безпеки ЄС", - зазначили в Єврокомісії.

Нагадаємо, напередодні обидві палати Конгресу США - Палата представників і Сенат - досягли згоди щодо законопроекту про нові санкції проти Росії та Ірану.

Раніше Сенат США майже одноголосно підтримав поправку в законопроект про розширення санкцій проти Ірану, яка передбачає посилення санкційного тиску на Росію. Проти проголосували лише два сенатори.