UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія подала до суду на три країни через мігрантів

Раніше, відповіді країн не задовольнили ЄК і вона вирішила перейти до наступного етапу.

Європейська комісія подала в суд на Чехію, Польщу та Угорщину за невиконання погоджених з ЄС національних квот на прийом мігрантів. Як повідомляється на сайті Єврокомісії, 15 червня цього року Єврокомісія почала процедуру проти Чехії, Угорщини і Польщі.

Відповіді, надані трьома державами-членами, не задовольнили ЄК, і вона вирішила перейти до наступного етапу виробництва.

"Незважаючи на підтвердження з боку Суду ЄС щодо дійсності схеми переселення, Чехія, Угорщина і Польща продовжують игнорувати свої юридичні зобов'язання".

В ЄК зазначають, що Польща не переселила ні одного мігранта з грудня 2015 року, Чехія не бере участь у схемі переміщення з серпня 2016 року і не брала на себе нових зобов'язань більше року, а Угорщина взагалі не бере в ній участі з самого спочатку. У той же час всі інші держави в останні місяці беруть участь в схемі переміщення мігрантів.

У 2015 році країни ЄС узгодили національні квоти з прийому мігрантів з таборів біженців в Греції та Італії. В сумі країни ЄС зобов'язалися прийняти 160 тис. мігрантів, однак до теперішнього часів вдалося розселити не більше 30 тис. чоловік.

Як повідомлялося раніше, вже були заяви про те, що ЄС готовий подати до суду і стягнути штрафи з Угорщини, Польщі і Чехії за їх відмову дотримуватися квот на розподіл біженців, які з Африки через Середземне море прибувають в Грецію та Італію. Про це говорив єврокомісар з питань внутрішньої політики та міграції Дімітріс Аврамопулос.

Європейський суд має право застосовувати фінансові санкції до держав-членів Євросоюзу, які не дотримуються законів ЄС.

Нагадаємо, що керівники Словаччини та Угорщини заявили про те, що поважають рішення Європейського суду щодо квот на прийом мігрантів, однак виконувати це рішення не збираються.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про те, що він і його уряд "повністю поважають вердикт Європейського суду", але "критична позиція його країни по системі квот ЄС і мігрантів не змінилася взагалі". Він упевнений, що Словаччину не чекають будь-які санкції з боку ЄС за її позицію.

У свою чергу, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиярто сказав, що Угорщина буде використовувати всі можливі засоби для того, щоб уникнути прийому біженців. Глава МЗС Угорщини назвав це рішення суду безвідповідальним і таким, що ставить під загрозу майбутнє Європи та інтереси Угорщини.

Як відомо, обидві країни зобов'язали прийняти не надто велику кількість біженців - всього 2096 осіб.