Євросоюз після першого туру виборів президента Грузії закликав владу країни врахувати недоліки, які виявили спостерігачі Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, пишуть грузинські медіа.
"Згідно з попередньою оцінкою місії спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, вибори були конкурентоспроможними і професійно організованими", - наводять грузинські ЗМІ заяву Євросоюзу.
Наголошується, що під час виборів виявлені випадки зловживання адмінресурсом, різка поляризація приватних ЗМІ, проведення негативної кампанії і жорстка риторика.
В документі наголошується, що важливо забезпечити високі демократичні стандарти протягом усього виборчого процесу, в тому числі і у другому турі.
29 жовтня ЦВК Грузії оголосив, що після обробки 100%, у другий тур пройшли незалежний кандидат Саломе Зурабішвілі, яку підтримує правляча партія "Грузинська мрія", і Григол Вашадзе з опозиційного "Єдиного національного руху". За Зурабішвілі проголосували 615433 людини, що склало 38,64% від числа тих, хто прийшов на вибори. За Вашадзе проголосували 600970 громадян, що склало 37,74%.
У неділю, 28 жовтня, в Грузії відбулися вибори президента країни. Виборчі дільниці працювали з 8:00 до 20:00 за тбіліським часом. На пост президента Грузії претендували 25 осіб: 19 кандидатів від політичних партій і шість – від ініціативних груп.
Нинішні вибори важливі як для опозиції, так і для правлячої "Грузинської мрії". Голосування стане останніми прямими виборами президента країни - з 2024 року президента буде обирати виборча колегія з 300 членів. Таким чином завершиться трансформація президентської республіки на парламентську. Згідно з поправками до Конституції (вступають в силу після інавгурації), повноваження новообраного президента будуть істотно обмежені.