UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС закликав заборонити виробництво і поширення протипіхотних мін

ЄС провів протимінні заходи в 26 країнах світу.

Європейський Союз закликав усі країни приєднатися до Міжнародної конвенції щодо заборони протипіхотних мін та заборонити використання, зберігання, виробництво і розповсюдження цієї зброї. Про це йдеться в заяві представника ЄС на сайті Служби зовнішніх дій Євросоюзу.

Так, протягом багатьох років після закінчення конфлікту міни продовжують наносити страшну шкоду, породжувати страх і припиняти повернення біженців і внутрішньо переміщених осіб до своїх домівок.

Відзначається, що протягом багатьох років після закінчення конфлікту міни перешкоджають поверненню біженців до своїх домівок.

"За минулі п'ять років ми надали допомогу в протимінних заходах на суму понад 250 млн євро в 26 країнах, уражених мінами, включаючи Боснію і Герцеговину, Чад, Колумбію, Ірак, Лаос, Ліван, Лівію, М'янму, Сомалі, Сирії, Туреччини і України ", - йдеться в повідомленні.

Протягом 20-ти років дії Конвенції про заборону протипіхотних мін, було знешкоджено 50 мільйонів хв, 30 країн отримали статус вільних від мін, також була припинена офіційна торгівля протипіхотними мінами.

"Конвенція є прикладом того, за що виступає Європейський Союз: міжнародний порядок на основі закону, який виходить з поваги до прав людини і міжнародного гуманітарного права", - йдеться в заяві представника ЄС.

Читайте також: У Донбасі РФ використовує міни радянського виробництва, яких немає в Україні

Як повідомлялося, за п'ять років збройної агресії Росії проти України через вибухи на мінах і вибухонебезпечних предметах постраждало понад 800 цивільних осіб.

Нагадаємо, 6 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав президент Петро Порошенко. Документ передбачає створення в Україні національного органу з питань протимінної діяльності та центру протимінних операцій, які будуть координувати проведення відповідних заходів.

Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.

Багато експертів говорять, що, виходячи з міжнародного досвіду, один рік війни рівнозначний 10 рокам роботи з розмінування "забруднених" територій. Детальніше про проблему читайте в матеріалі Алли Котляр "Разом - проти мін" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".