ЄС заявив про готовність підтримати Анкару в боротьбі з терористами, проте процес примирення з курдами не має від цього постраждати.
Про це свідчить офіційна заява, що зробила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини після телефонної розмови з турецьким міністром закордонних справ.
У той же час вона запевнила, що ЄС підтримає Туреччину в боротьбі проти терористів з угруповання "Ісламська держава" і будь-якої іншої форми тероризму.
Глава міністерства оборони Німеччини Урсула фон дер Ляен поділяє позицію головної дипломата ЄС. Глава відомства заявила, що підтримує право Туреччини "захищатися від "Ісламської держави", але водночас закликає "не сходити з розпочатого шляху примирення" з курдами.
Збройний конфлікт між урядом Туреччини і бійцями Робочої партії Курдистану, що ведуть боротьбу за створення курдської автономії у складі Туреччини, триває з 1984 року до теперішнього часу.
25 липня 2015 року Робоча партія Курдистану заявила про неможливість подальшого перемир'я з Туреччиною. Це стало результатом бомбардувань Турецькими ВВС території Іраку, які торкнулися як територій, які контролюються "Ісламською Державою", так і позицій курдів.
24 липня Туреччина вперше вступила у військову фазу боротьби з ІДІЛ. Таке рішення було прийнято після нападу терористів ІДІЛ і вбивства військового офіцера на кордоні з Сирією.
На відміну від ЄС, США поддержила Туреччину не тільки в боротьбі проти "Ісламської держави", а й проти курдів.
"Туреччина має право наносити удари по об'єктах терористів", - заявив заступник радника США з національної безпеки Бен Родс.