UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС введе новий вид "спрощених" віз для любителів подорожувати Європою

Зміни до візового кодексу ЄС вже затверджено Єврокомісією. Тепер нововведення має бути схвалено у Раді ЄС та Європарламенті. Втім, очікувати цього можна, найраніше, тільки у 2015 році.

3має намір внести зміни до свого візового кодексу, згідно з якими в країнах ЄС буде введено новий вид віз - "Touring visa". Власникам цієї візи, в тому числі і громадянам України, буде дозволено протягом року здійснити турне по країнах Шенгенської зони з можливістю продовжити візу ще на один рік.

Відповідні зміни у вівторок, 1 квітня, схвалила Єврокомісія, повідомила на брифінгу комісар ЄС з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем.

"Сьогодні ми презентуємо абсолютно новий тип візи: Touring-віза. Після видачі такої візи, її власнику буде дозволено вирушити в турне Шенгенською зоною на термін до одного року з можливістю продовження цього терміну ще на один рік", - сказала вона.

"Це буде реальна перевага, особливо для туристів, які хочуть довше залишатися в Європі, але не налаштовані на тривале перебування тільки в одній із країн", - зазначила єврокомісар.

Читайте: Україна може отримати безвізовий режим з ЄС до кінця 2014 року

За її словами, така віза буде корисною, наприклад, артистам, які зможуть організовувати більш тривалі тури, а також студентам третіх країн, які закінчать своє навчання і зможуть подорожувати і досліджувати інші частини Європи.

Євросоюз також спростить низку процедур, пов'язаних із видачею та отриманням стандартних віз. Наприклад, буде скорочено термін очікування рішення про видачу/не видачі візи з 15 до 10 днів. Окрім того, громадяни третіх країн, які регулярно в'їжджають до держав ЄС-членів Шенгенської зони, зможуть замінити свої одноразові візи на багаторазові візи на три роки, повідомила Мальмстрем.

Обидві пропозиції Єврокомісії тепер повинні бути схвалені Радою ЄС та Європейським парламентом, що можна очікувати лише у 2015 році.

Зміни стосуються візової політики щодо громадян Китаю, 3, Саудівської Аравії, Південної Африки та України.

Після того, як пропозиції ЄК набудуть чинності, вони будуть застосовуватись до всіх держав-членів ЄС, які застосовують загальну Шенгенську візову політику у повному обсязі, а також до чотирьох асоційованих з Шенгеном держав (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія). Як зазначає Єврокомісія, Болгарія, Хорватія, Ірландія, Кіпр, Румунія і Великобританія не беруть участь у візовій політиці. !zn