UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС вирішив не приносити Шенген в жертву міграційній кризі – The Guardian

Усі країни-учасниці повинні відмовитися від відновленого контролю на кордонах до листопада.

Через наплив біженців з Близького Сходу і Африки деякі країни ЄС відновили прикордонний контроль, попри умови 3. Однак Єврокомісія хоче, щоб вони відмовилися від цього до кінця 2016 року.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на проект постанови європейського відомства, який опинився в руках журналістів видання. Згідно з документом, усі паркани, загорожі і колючі дроти на кордоні між країнами "ставлять під питання належне функціонування Шенгенської зони вільного пересування".

"Час для країн-учасниць об'єднатися навколо спільних інтересів і захистити одне з головних досягнень об'єднання", - йдеться в проекті постанови Єврокомісії.

Тож в документі зазначається, що усі країни повинні скасувати прикордонний контроль якомога швидше. Однак, вони повинні виконати це завдання не пізніше листопада 2016 року. При цьому країни ЄС повинні значно зміцнити зовнішні кордони об'єднання. Зокрема, якщо Греція не зможе зробити це до травня, її можуть виключити з Шенгенської зони.

Читайте також: Міністри ЄС наполягають на зміні правил Шенгенської зони

Крім того, в постанові сказано, що Єврокомісія виділить допомогу в розмірі 700 мільйонів євро для надання допомоги біженцям в країнах Західних Балкан. Значну частину цієї суми отримає Греція, куди щодня прибуває близько двох тисяч мігрантів. Постанова Єврокомісії, проект якої є в розпорядженні The Guardian, буде опублікована в п'ятницю.

На сьогодні шість із 26 країн-учасниць Шенгенської угоди відновили прикордонний контроль через біженців, що змусило чиновників у Брюсселі заговорити про можливий крах зони вільного пересування в Європі. Експерти підрахували, що втрати ЄС від скасування Шенгену можуть досягти 1,4 трлн євро.

Раніше також Франція підрахувала збитки ЄС від введення прикордонного контролю в країнах Шенгену. Свої збитки від відновлення прикордонного контролю між країнами ЄС Париж оцінив в 1-2 млрд євро в рік. Відновлення прикордонного контролю між країнами ЄС може призвести до скорочення європейського ВВП на 100 млрд євро, підрахували економісти Франції.