10 жовтня, Міністри фінансів ЄС погодилися виключити Об'єднані Арабські Емірати і Швейцарії з переліку країн, які вважаються "податковими гаванями", повідомляє Reuters.
Згідно з інформацією, Рада ЄС погодився виключити Об'єднані Арабські Емірати і Маршаллові острови з європейського списку країн і територій, що не співпрацюють з ЄС з питання ухилення від сплати податків. Він також підтвердив, що Албанія, Коста-Ріка, Маврикій, Сербія та Швейцарія достроково виконали всі свої зобов'язання за податковим співпраці і провели необхідні реформи, щоб відповідати європейським принципам доброго податкового адміністрування.
В документі ЄС кажуть, що у вересні цього року ОАЕ, прийняв нові правила для офшорних структур і тому країна повинна бути виключена зі списку. Держава Перської затоки не стягує корпоративних податків, що робить її можливою метою для фірм, що прагнуть уникнути сплати податків.
У свою чергу, Швейцарія також виконала свої зобов'язання перед Мінфіном ЄС. Зазначається, що податкова реформа, яка пройшла в минулому році і вступає в силу в 2020 році, є достатньою підставою для виводу країни з сірого списку.
Після сьогоднішнього рішення в основному чорному списку податкових гаваней, що не співпрацюють з ЄС в фіскальній сфері, залишилися дев'ять держав і територій: Американські Віргінські острови, Американське Самоа, Беліз, Фіджі, Оман, Самоа, Тринідад і Тобаго, Вануату. ЄС буде продовжувати тиск на ці юрисдикції для підвищення транспарентності їх податкових законодавств і моніторити процеси реформ податкового кодексу в інших державах і територіях світу.
Чорний і сірий списки податкових гаваней ЄС були створені в 2017 році в результаті масштабних податкових скандалів попередніх років, таких як "Панамський досьє" або "Люксембургское досьє", коли в ЗМІ витекли дані про сотні офшорних рахунків і компаній політиків і бізнесменів всього, використовують офшори для ухилення від податків.
Держави, занесені в чорний список, стикаються з збитком репутації і більш суворим контролем за операціями з країнами Євросоюзу.
12 березня, міністри фінансів Євросоюзу оновили чорний список податкових юрисдикцій, в яких порушуються критерії прозорості ведення бізнесу.
Протягом 2018 року Єврокомісія провела оцінку 92 країн за трьома критеріями: податкова прозорість, хороше управління і реальна економічна активність, а також за показником - наявність нульової ставки корпоративного податку.
За результатами перевірки комісії міністри внесли в чорний список з 15 країн: Американське Самоа, Гуам, Самоа, Тринідад і Тобаго, Віргінські острови США, Барбадос, Об'єднані Арабські Емірати і Маршаллові Острови, Аруба, Беліз, Бермудські острови, Фіджі, Оман, Вануату і Домініка.
В 2019 році триватиме моніторинг ще 34 країн, які зараз перебувають в сірому списку, йдеться в повідомленні.
У Єврокомісії говорять, що подальший відбір буде посилено за рахунок дотримання обов'язкових критеріїв прозорості, і до наступної оцінки будуть додані три країни G20 - Росія, Мексика і Аргентина.
Що стосується наслідків, держави-члени домовилися про низку контрзаходів, які вони можуть вибрати для застосування щодо перелічених країн, включаючи посилення моніторингу та перевірок, справляння податків, спеціальні вимоги до документації і положення, що забороняють зловживання.